Gmail hesabım çalındı

Burak0472

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim arada sırada baktığım bir Facebook hesabım vardı. Doğrulama falan da yoktu. 2 Temmuz günü 'Elazığ' şehrinden biri benim Facebook hesabıma giriş yapmış. Nasıl girdi bilmiyorum. Sonra kendine özel bir takım reklamlar paylaşmış. Reklamlarda kötü şeyler var, tıklarsanız hesap çalınıyor sanırsam bilmiyorum. 7 gün sonra, 9 Temmuz günü, bir reklam yaptırma sitesine (herhalde reklam yaptırma sitesidir bilmiyorum) kendi reklamını 'benim' Gmail'imi kullanarak reklam yaptırmış. Gmail'ime gelen o sitenin mesajı ile ablam fark etti ve Facebook hesabıma girdi. Ablam Facebook hesabıma girdikten sonra Facebook hesabım donduruldu. Bu sizin de başınıza geldi mi? Reklam yapılan sitenin ismini isterseniz verebilirim, sitenin ismini verirsem Technopat'tan uzaklaştırılırım diye vermiyorum. Facebook hesabımı dondurulmaktan kaldırmalı mıyım? Bu olaydan hemen sonra Gmail'imin şifresini değiştirip 2 adımlı doğrulama ekledim. Sanırsam biri Gmail'imi çaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Facebook hesabını da açtırabiliyorsan açtırıp ona da 2 adımlı doğrulama ekleyebilirsin. Bilgisayarında veya telefonunda casus yazılım olmadığına eminsen şifrelerini değiştirip 2 adımlı doğrulama kurman işi çözer. Tabii Facebook ve Gmail'de kullandığın şifreleri başka sitelerde kullandıysan onları da değiştir, hepsine 2 adımlı doğrulama ekle. En güvenilir bu şekilde olur.

Ve Twitter hesabıma da girmiş, Hesabı kontrol ettim paylaşım yapmamış.

Facebook hesabını da açtırabiliyorsan açtırıp ona da 2 adımlı doğrulama ekleyebilirsin. Bilgisayarında veya telefonunda casus yazılım olmadığına eminsen şifrelerini değiştirip 2 adımlı doğrulama kurman işi çözer. Tabii Facebook ve Gmail'de kullandığın şifreleri başka sitelerde kullandıysan onları da değiştir, hepsine 2 adımlı doğrulama ekle. En güvenilir bu şekilde olur.
Açtırmayı deneyeceğim, ama yine reklam atar diye korkuyorum. Reklam attırdığı yer facebook'ta bir yermiş, internetten baktığımda facebook uzantısında. Facebooktaki şifrem tüm sitelerdeki şifrelerimle aynı. Değiştiriceğim hepsini. 2 Adımlı Doğrulama ekledim.

Hocam cihazlardan o kişinin cihazını bulup oturumu kapatın. Sonra hesaplarınızın şifresini çok güçlü yapıp 2 adımlı doğrulamayı açın. İçiniz rahat etmiyorsa virüs taraması yapın.

Geri
Yukarı