Gmail hesabıma giremiyorum

Daha fazla  
Çok saçma bir sorunum var. Evimdeki bilgisayarımda bir Gmail hesabı açık. İkincil hatta üçüncül mail olarak kullanıyorum. Bu nedenle hesaba telefon numarası veya yedek e-mail bağlı değil.

Evimdeki ağa telefonumun tarayıcısından bağlandığımda o hesapta sorunsuz oturum açabiliyorum. Ancak aynı cihazda mobil veriden girip oturum açtığımda yeni telefon numarası girmemi (doğrulamamı) istiyor IP adresim değiştiği için.

Birkaç gün önce şehir dışına gitme planım olduğu için bunu halletmeye çalıştım. Telefonumdan Wi-Fi ağına bağlanıp oturum açtım. Daha sonra oturum açıkken mobil veriye geçtim ve giriş yapanın ben olduğunu hem bilgisayardan hem telefondan onayladım birkaç kez.

Bir süre sonra mobil verimdeyken de giriş yapabilmeye başladım. Herhalde artık sorun çözülmüştür diyip üstüne düşmedim.

Şimdi şehir dışındayım. Mail hesabıma girmem gerekiyor. Fakat hesaba giriş yapamıyorum çünkü benim olduğumu doğrulaması gerekiyormuş. Doğrulama olarak da telefon numarası girmemi istiyor, önceden telefon kayıtlı olmadığı halde. Yani çok mantıksız. Farklı biri girip telefon numarasını girse onu hesap sahibi kabul edip içeri alacak. Ancak şimdi beni hesaba sokmuyor.

Bu doğrulama aşamasını nasıl aşabilirim? Hiç umutlu değilim ama belki bilmediğim bir şey vardır. Telefon numarası girmek istemiyorum.

Geri
Yukarı