Gmail hesabına sürekli kurtarma bildirimi geliyor

• Konuyu başlatan em0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

em0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Sabahtan beri Gmail hesabıma kurtarma bildirimi geliyor. Gönderen kişinin konumuda bulunduğum şehirde gözüküyor. Telefonum iPhone 7. gönderen cihazın ismi CPU iPhone OS 15 diye devam ediyor(ismin tamamını vermedim belki sorun teşkil eder) bunun sebebi nedir birisimi zorluyor yoksa IPhone'dan kaynaklı mı?

Merhaba. Sabahtan beri Gmail hesabıma kurtarma bildirimi geliyor. Gönderen kişinin konumuda bulunduğum şehirde gözüküyor. Telefonum iPhone 7. gönderen cihazın ismi CPU iPhone OS 15 diye devam ediyor(ismin tamamını vermedim belki sorun teşkil eder) bunun sebebi nedir birisimi zorluyor yoksa IPhone'dan kaynaklı mı?
Birisinin zorladığı belli hocam, güvenlik yöntemlerini çoğaltın ve yedek mailleri arttırın.

O zaman arkadaşın dediği gibi iki aşamalı doğrulama, kurtarma e-postası gibi güvenlik yöntemlerini açın. Başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Orada "Bu sadece tarayıcının kullanıcı aracısı aracılığıyla kendini tanımlama şeklidir. Bunda yanlış bir şey yok. Google size sadece kullanıcı aracısının iOS sürümünü tanımlayan kısmını gösteriyor. Apple, kullanıcı aracısına "Mac OS X gibi" kısmını kendisi ekler." yazıyor. Apple giriş yapmaya çalışıyor demiyor. Diyor ki iOS cihazından heasbınıza 'tarayıcı kullanıcısı' giriş yapmaya çalışıyor. Yani Safari'den falan giriş yapılmaya çalışılır ve Apple da bu 'tarayıcı kullanıcısı'nın adına böyle eklemeler yapar.

O zaman arkadaşın dediği gibi iki aşamalı doğrulama, kurtarma e-postası gibi güvenlik yöntemlerini açın. Başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Orada "Bu sadece tarayıcının kullanıcı aracısı aracılığıyla kendini tanımlama şeklidir. Bunda yanlış bir şey yok. Google size sadece kullanıcı aracısının iOS sürümünü tanımlayan kısmını gösteriyor. Apple, kullanıcı aracısına "macOS X gibi" kısmını kendisi ekler." yazıyor. Apple giriş yapmaya çalışıyor demiyor. Diyor ki iOS cihazından heasbınıza 'tarayıcı kullanıcısı' giriş yapmaya çalışıyor. Yani Safari'den falan giriş yapılmaya çalışılır ve Apple da bu 'tarayıcı kullanıcısı'nın adına böyle eklemeler yapar.

Arkadaşlar konu çözüldü bir akrabam kendi telefonundan yapıyormuş. Çok korkmuştum teşekkür ederim yine de <3

Arkadaşlar konu çözüldü bir akrabam kendi telefonundan yapıyormuş. Çok korkmuştum teşekkür ederim yine de <3
Böyle şeylerde panik yapmayın çünkü panik yapınca düşünemiyorsunuz da. Düşünemezseniz yapmanız gerekenleri de düşünemezsiniz. Düşünüp iyice erkenden hesabı korumanın en iyi yollarını bulmanız lazım. 🙂

Geri
Yukarı