Gmail hesabından telefon hacklendi

horace65

Femtopat
Bugün bir oyuna erişim sağlaması için birine Gmail hesabımı ve şifremi verdim. Böyle bir şey olabileceği aklımın ucundan geçmezdi. Şifreyi verdikten 1 dakika sonra telefonuma bir baktım mavi ekran olmuş, Android simgesi var, siliniyor yazıyor. Sonra kapamayı falan denedim, bütün tuşlara bastım telefonda ama bir şey değişmedi. 30 saniye falan sürdü bu olay, daha sonra telefonum sürekli kendini resetlemeye başladı fakat hiç açılmıyordu. Telefon marka yazısı geliyor, hemen resetleniyordu. Daha sonra telefon tamiri yapan bir yere götürdüm, telefona yeniden yazılım attılar. Şu an telefon normal.

Benim öğrenmek istediğim telefonumdan bir bilgi çalınmış olabilir mi?
Telefonum hala güvenli mi?

Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bir oyuna erişim sağlaması için birine Gmail hesabımı ve şifremi verdim. Böyle bir şey olabileceği aklımın ucundan geçmezdi. Şifreyi verdikten 1 dakika sonra telefonuma bir baktım mavi ekran olmuş, Android simgesi var, siliniyor yazıyor. Sonra kapamayı falan denedim, bütün tuşlara bastım telefonda ama bir şey değişmedi. 30 saniye falan sürdü bu olay, daha sonra telefonum sürekli kendini resetlemeye başladı fakat hiç açılmıyordu. Telefon marka yazısı geliyor, hemen resetleniyordu. Daha sonra telefon tamiri yapan bir yere götürdüm, telefona yeniden yazılım attılar. Şu an telefon normal.

Benim öğrenmek istediğim telefonumdan bir bilgi çalınmış olabilir mi?
Telefonum hala güvenli mi?

Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

Verdiginiz oyunun adı nedir?

1597533300461.png

Google Fotoğraflar'ınıza erişim sağlamıştır muhtemelen. Umarım oraya özel fotoğraflarınızı yedeklememişsinizdir. Onun dışında şifreleriniz, geçmişiniz ve internet ile ilgili olan her şeyinizi yedeklemiş olabilir.

Eğer kişiye doğrudan ulaşmak isterseniz Gmail hesabınızı destek ile iletişime geçip kurtarın ve Zaman Çizelgesi 'nden hangi konumlarda Gmail hesabım kullanılmış bakabilirsiniz. Muhtemelen konum geçmişini temizlemiştir ama yine de denemekte fayda var.

Telefon hala güvende midir? Eski Gmail hesabınızı şifreyi değiştirmeden girdiyseniz tabii ki de değilsiniz ama şifreyi değişip, aktif hesaplardan çık butonuna bastıysanız ve iki adımlı doğrulama'yı aktif ettiyseniz güvendesiniz demektir. Yeni hesap açsanız da olur tabii.
Virüs gibi bir şey bekliyorsanız, adam sadece uzaktan telefonunuzu sıfırlamış. İçine herhangi bir şey yükleyemez bildiğim kadarıyla.

Çok ilginç bu arada, nasıl oldu da hesabınızı böyle birine verebildiniz?

Son düzenleme:
Google'da yedeklerinizi tutuyorsanız çoktan erişim sağlamıştır.

Şifrenizi değiştirip 2 adımlı doğrulama gibi güvenlik sistemlerini aktifleştirin. Hesabınızı kontrol edin, çalan kişinin eklediği kurtarma telefonu veya e-posta var mı, değiştirdiği bir şeyler varsa tek tek silin/düzeltin. Giriş yapılan tüm cihazlardan çıkın.

Kurtarabildiğiniz kadar kurtarın, şu an elinizden başka bir şey gelmez zaten.
Kimseye de şifrenizi vermeyin, insanlar bir yere e-postasını bile bırakmakta tereddüt ederken siz tanımadığınız birine şifrenizi veriyorsunuz.

Giriş yaptığınız uygulamanın adı ne?

Tüm verileriniz silindi bu arada o cihazdaki, Google hesabınıza erişip cihazımı bul üzerinden telefonunuzu sıfırlamışlar.

Evet haklısınız gerçekten salaklığıma denk geldi bir anlık bir olayda vermiş bulundum. Fakat kullandığım bir gmail değildi sadece oyun hesabına giriş yapıyordum. İçindede hiç bir veri yoktu hiç bir yedekleme yapmadım. Telefona yeni yazılım attıkları için zaten hiç bir veri yada herhangi bir şey kalmadı telefonda her şey sıfırlandı. Şuan hiç bir şey yok telefonumda eski verilerden. Gmailde umurumda değil zaten ne yaparsa yapsın gmaille kullanmadığım için zaten gmaili o yüzden umrumda değil.
Eki Görüntüle 640272

Google fotoğraflar'ınıza erişim sağlamıştır muhtemelen. Umarım oraya özel fotoğraflarınızı yedeklememişsinizdir. Onun dışında şifreleriniz, geçmişiniz ve internet ile ilgili olan her şeyinizi yedeklemiş olabilir.

Eğer kişiye doğrudan ulaşmak isterseniz Gmail hesabınızı destek ile iletişime geçip kurtarın ve Zaman Çizelgesi'nden hangi konumlarda Gmail hesabım kullanılmış bakabilirsiniz. Muhtemelen konum geçmişini temizlemiştir ama yine de denemekte fayda var.

Telefon hala güvende midir? Eski Gmail hesabınızı şifreyi değiştirmeden girdiyseniz tabii ki de değilsiniz ama şifreyi değişip, aktif hesaplardan çık butonuna bastıysanız ve iki adımlı doğrulama'yı aktif ettiyseniz güvendesiniz demektir. Yeni hesap açsanız da olur tabii.
Virüs gibi bir şey bekliyorsanız, adam sadece uzaktan telefonunuzu sıfırlamış. İçine herhangi bir şey yükleyemez bildiğim kadarıyla.

Çok ilginç bu arada, nasıl oldu da hesabınızı böyle birine verebildiniz?

Kullandığım bir Gmail hesabı değildi sadece oyun için açmıştım hiçbir şeye bağlamamıştım telefondan herhangi bir şeye ulaşabilir mi buna rağmen?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı