Gmail hesap güvenliği

GMOvirtue

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Gmail hesabımda 2 adımlı doğrulama olmasına rağmen hesabın 2 adımlı doğrulaması kullandığım masa üstü bilgisayar üzerinden kapatılmış ve italya cenova'dan bir s7 Edge cihaz girmiş. 2 adet mail hesabıma filtre koymuş google dan gelen mesajlar silinmesi ve çöp kutusuna taşınması için ve Report Destroy,Long Road ve Smash Cactus adlı uygulamaların ücretsiz deneme versiyonlarına kayıt olmuş.Şifremi değiştirdim iki adımlı doğrulamayı tekrar açtım tanımlı kartımı iptal ettim,maile uygulanan filtreyi kaldırdım eğer filtreyi farketmesem yaklaşık 3000 TL harcanmış olucaktı.Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım çok fazla paranoya yaptım herhangi bir öneriniz varmı acaba?

Şifrenizi değiştirin, tüm açık oturumları kapatın, bilgisayar kullanıyorsanız ve bilgisayarınızı telefonunuzla ilişkilendirdiyseniz virüs taraması yapın. Gmail'de yer alan tüm mailleri silin. Abonelik varsa abonelikleri de kaldırın.

Şifrenizi değiştirin, tüm açık oturumları kapatın, bilgisayar kullanıyorsanız ve bilgisayarınızı telefonunuzla ilişkilendirdiyseniz virüs taraması yapın. Gmail'de yer alan tüm mailleri silin. Abonelik varsa abonelikleri de kaldırın.

bu bahsettiğim oyunlara abonelik yapılmış kaldırdım kaldırdığım halde herhangi bir para çıkışı olacağını düşünmüyorum şifreleri değiştirdim mailleri sildim format ile temiz kurulum yapıp lisanslı bir virüs programıda aldım telefonumda da tarama yaptım herhangi birşey bulmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı