İnceleme GMK67 klavye kiti

Herkese selam! Ürünü 30 Ağustos'da whatgeek.com'dan (24WG24 kuponu ile) satın aldım. 7 Eylül gibi elime ulaştı. Ürünün kutusu şu şekilde:

4d613899-8a05-4f45-801f-741ac66f4b64.jpg

İçini açtığımızda bizi dışında pakete sarılmış klavye kiti karşılıyor.
3ed8f3cf-a093-4b56-b031-65a00b84eb45.jpg

Ve içinden klavye kiti bizi karşılıyor. Switch olarak AKKO CS Piano tercih ettim, keycaps olarak ise bunları: 23.67AU $ 48% OFF|Minimalist beyaz siyah stil PBT keycaps mekanik klavye Mx anahtarı kiraz profili klavye japon klavye tuş takımı özel GK61| | - AliExpress
0f624799-a133-4a14-9553-f64e0b78adfe.jpg

Kutunun içinden keycaps ve switch çıkartma aparatı ve örgü bir kablo çıkıyor.
5dbb225c-78da-41b0-a725-851b3e072565.jpg

Ve bir kullanma kılavuzu tabii ki :)

f53a218a-cbe7-464e-b40f-9ee9ceb53b5a.jpg

Ürünün dizilmiş fotoğrafı:
rn_image_picker_lib_temp_0c90dfb9-807c-4142-bdb3-ce6f29faf3bd.png

7fd2eb9e-aadd-42de-ae97-9339aaaa1add.jpg

Üründe bir sürü RGB Modu var. FN ve Delete solundaki tuşa basınca modlar değişiyor. FN ve Üst ok aydınlatma yükseltiyor aşağı ok ise kısıyor.
Ürünü 5 Ekim'de kurabildim. Keycaps'lerin gelmesi, Switch'lerin gelmesi vb.

Ses testi (Discord ses kayıt): Vocaroo | Online voice recorder
Ses testi (Whatsapp ses kayıt): Vocaroo | Online voice recorder

Ürünün sürücüsü bulunmakta. Kablosuz modda kullandığım için sürücü kullanamıyorum. Kabloluya geçince sürücüyü anlatabilirim.

Driver yorumlama:

1698329709186.png

-Böyle bir ekranı var tuşların fonksiyonunu değiştirebiliyorsunuz, tuşları kapatıp açabiliyorsunuz.

1698329653133.png

-Burası makro ekleme kısmı.

1698329825669.png

-Işıklandırma kısmı ise böyle. Fena değil gibi.

1698329841865.png

-Bu kısımdan ise tuşların ışığını özel olarak değiştirebiliyorsunuz. Ancak bu tek renk.

1698329858776.png

-Bu kısımdan ise tuşların ışığını yine aynı şekilde değiştirebiliyorsunuz ama hepsine ayrı ayrı mod atayabiliyorsunuz. D tuşu Glittering yansın, V tuşu Breath, W tuşu Spectrum gibi.

1698329575767.png

-Buradan da sistemdeki ses seviyesine göre ışıkların yanmasını ayarlayabiliyorsunuz.

Videolu örnek: WhatsApp Video 2023-10-26 at 5.11.42 PM

Bu arada şuna deyineyim. 5 Ekim'den beri aktif olarak kullanıyorum ve geldiğinden beri şarj etmedim. Çok iyi gidiyor şarjı.
Genel olarak kesinlikle ben memnun kaldım.

Switchler: 880 TL
Keycaps: 670 TL
Kit: 1000 TL.

2550 TL gibi bir fiyata mâl oldu. Kesinlikle değdiğini düşünmekteyim.

Kutu içeriği: 9/10​

Tasarım ve Işıklandırma: 10/10​

Sürücü: 7.5/10​

Teknik özellikler: 9/10​

Kullanışlılık: 9/10​

Genel Puan: 9.5/10​

Aklınıza takılan soru var ise yazabilirsiniz. Cevaplayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel ve hoş bir klavye olmuş hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Sesi de kulağı tırlamayan bir şekilde insanı rahatlatmıyor değil.

Ayrıca konuda belirttiğiniz kusurlar resimlerden pek belli olmuyor gayet de hoş gözüküyor.

Gayet güzel ve hoş bir klavye olmuş hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Sesi de kulağı tırlamayan bir şekilde insanı rahatlatmıyor değil.

Ayrıca konuda belirttiğiniz kusurlar resimlerden pek belli olmuyor gayet de hoş gözüküyor.
Ses kaydında farklı çıkmış ses biraz. Daha tok normalde sesi. Evet sesi hoş. Teşekkür ederim hocam.

Keycaps'lerdeki bahsettiğim kusur çok dikkatli bakınca görünüyor. Şu an bunu yazarken baktığımda göremiyorum ama ışık tutunca vb görünüyor. Sorun değil ya benim için.

Herkese selam! Ürünü 30 Ağustos'da whatgeek.com'dan (24WG24 kuponu ile) satın aldım. 7 Eylül gibi elime ulaştı. Ürünün kutusu şu şekilde:

Eki Görüntüle 1974323

Eki Görüntüle 1974324

Ve içinden klavye kiti bizi karşılıyor. Switch olarak AKKO CS Piano tercih ettim, keycaps olarak ise bunları: 23.67AU $ 48% OFF|Minimalist beyaz siyah stil PBT keycaps mekanik klavye Mx anahtarı kiraz profili klavye japon klavye tuş takımı özel GK61| | - AliExpressEki Görüntüle 1974325

Eki Görüntüle 1974344

Eki Görüntüle 1974345

Eki Görüntüle 1974327
Eki Görüntüle 1974337

Üründe bir sürü RGB Modu var. FN ve Delete solundaki tuşa basınca modlar değişiyor. FN ve Üst ok aydınlatma yükseltiyor aşağı ok ise kısıyor.

Ürünün sürücüsü bulunmakta. Kablosuz modda kullandığım için sürücü kullanamıyorum. Kabloluya geçince sürücüyü anlatabilirim.

Bu arada şuna deyineyim. 5 Ekim'den beri aktif olarak kullanıyorum ve geldiğinden beri şarj etmedim. Çok iyi gidiyor şarjı.

Çok beğenmediğim bir klavye. Klavye dediğin bence tam boy olmalı.
Benim yorumum:

Kutu içeriği: 10/10​

Kullanışlılık: 2/10 (2 puan yazı yazıyor diye verdim :D)​

Eki Görüntüle 1974323

Eki Görüntüle 1974324

Ve içinden klavye kiti bizi karşılıyor. Switch olarak AKKO CS Piano tercih ettim, keycaps olarak ise bunları: 23.67AU $ 48% OFF|Minimalist beyaz siyah stil PBT keycaps mekanik klavye Mx anahtarı kiraz profili klavye japon klavye tuş takımı özel GK61| | - AliExpressEki Görüntüle 1974325

Eki Görüntüle 1974344

Eki Görüntüle 1974345

Eki Görüntüle 1974327
Eki Görüntüle 1974337

Eline sağlık güzel inceleme 👏

Ancak değinmeyi unuttuğunu düşündüğüm bir nokta var; malzeme kalitesi biraz kötü. Fiyatına göre o kadar da kötü olmasa da insan elini deyince hissediyor kötü olduğunu. Benim 400tl lik mambrane klavyem daha iyi kaliteye sahip neredeyse.

Capslock açıp açmadığını belirten herhangi bir şey de yok. Sürekli oyun oynayan biri olarak beni rahatsız etti bu. F tuşları da önceden tam boya alışık olduğumdan rahatsız ediyor ama zamanla alışacağız bakalım.

Yazılımını ben kullandım biraz ve dediğin gibi kablo ile bağlanmadan yazılım açılmıyor. Pek bir olayı da yok bu yüzden. Zaten ışıklar klavyeden ayarlanabiliyor.

Kablosunun kalitesini çok beğendim bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bunun dışında arada bağlantı kopma sorunları yaşadım ama klavyeden olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen bilgisayar ile ilgili bir sorundur.

Ben de whatgeek üzerinden aldım. Switchlerim akko v3 pro creamy yellow, keycaps ler ise şu klasik this is plastic keycapslerin kırmızı olanı.

Eline sağlık güzel inceleme 👏

Ancak değinmeyi unuttuğunu düşündüğüm bir nokta var; malzeme kalitesi biraz kötü. Fiyatına göre o kadar da kötü olmasa da insan elini deyince hissediyor kötü olduğunu. Benim 400tl lik mambrane klavyem daha iyi kaliteye sahip neredeyse.

Capslock açıp açmadığını belirten herhangi bir şey de yok. Sürekli oyun oynayan biri olarak beni rahatsız etti bu. F tuşları da önceden tam boya alışık olduğumdan rahatsız ediyor ama zamanla alışacağız bakalım.

Yazılımını ben kullandım biraz ve dediğin gibi kablo ile bağlanmadan yazılım açılmıyor. Pek bir olayı da yok bu yüzden. Zaten ışıklar klavyeden ayarlanabiliyor.

Kablosunun kalitesini çok beğendim bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bunun dışında arada bağlantı kopma sorunları yaşadım ama klavyeden olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen bilgisayar ile ilgili bir sorundur.

Ben de whatgeek üzerinden aldım. Switchlerim akko v3 pro creamy yellow, keycaps ler ise şu klasik this is plastic keycapslerin kırmızı olanı.
Malzeme kalitesi o kadar kötü değil abartmışınız biraz. 400 TL'lik klavye bile daha sağlam vb. Yani hocam Capslock açık olup açık olmadığını belirten bir şey var. Capslock açıksa capslock tuşunda beyaz bir ışık yanıyor açık değilse yanmıyor.

Malzeme kalitesi o kadar kötü değil abartmışınız biraz. 400 TL'lik klavye bile daha sağlam vb. Yani hocam Capslock açık olup açık olmadığını belirten bir şey var. Capslock açıksa capslock tuşunda beyaz bir ışık yanıyor açık değilse yanmıyor.
Evet o kadar kötü. Yan yana koyup bizzat baktım bu bildiğin oyuncak arabalarda kullanılan plastiğin kalın hali gibi. Yani çok sıkıntı çıkaracak bir şey değil tabii ama belirtmekte fayda var.

Caps ışığını hiç görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı