GNOME/X11 oyun için kullanılır mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
XFCE'de nedense hep bir gariplik oluyor. Biraz stabil hissetmiyorum. Belki bana da öyle geliyor olabilir bilemem ama biraz değiştirip kullanayım dedim. GNOME/X11'de İnput Lag çok mu yüksek? Önceden biraz var gibiydi doğrusu ama oyun oynayan arkadaşlarımın güncel yorumunu merak ediyorum. Kullananlar fikirlerini paylaşabilir mi acaba?

Kullanılır. GNOME'un input lag değerleri güzel. Compositoru pas geçme yeteneği var, eğer uygulama tam ekran çalışıyorsa compositor o pencere için devre dışı otomatik kalıyor.
Pek güzel çalışmadığı, İnput Lag yaptığı söyleniyor. Bende o yüzden kararsız kaldım. Aslında en sevdiğim DE, GNOME benim. Hoş kararlı güzel görünümlü masaüstü. Olmazsa kurayım yarın.

Pek güzel çalışmadığı, İnput Lag yaptığı söyleniyor. Bende o yüzden kararsız kaldım. Aslında en sevdiğim DE, GNOME benim. Hoş kararlı güzel görünümlü masaüstü. Olmazsa kurayım yarın.
Bir sure sonra sismesi disinda Gnome'da oyun oynamanin bir eksi yonu yok. Input lag yeterince iyi.

Input lag dusundugunuz gibi bir sey degil, cogunda neredeyse ayni zaten. Ayni performansi alirsin, dedikleri gibi unredirection ozelligi var ancak sadece X11'de calisiyor.

Performans icin yeni buldugum birkac paket var, guvenilir ve iyi gozukuyor:
sudo pacman -Rsn epiphany gnome-boxes gnome-calculator gnome-calendar gnome-contacts gnome-maps gnome-music gnome-weather gnome-clocks gnome-photos gnome-software gnome-user-docs totem yelp gnome-user-share gnome-characters simple-scan eog tracker3-miners rygel evolution-data-server gnome-font-viewer gnome-remote-desktop gnome-logs orca malcontent bloat paketler.

Input lag dusundugunuz gibi bir sey degil, cogunda neredeyse ayni zaten. Ayni performansi alirsin, dedikleri gibi unredirection ozelligi var ancak sadece X11'de calisiyor.

Performans icin yeni buldugum birkac paket var, guvenilir ve iyi gozukuyor:
sudo pacman -Rsn epiphany gnome-boxes gnome-calculator gnome-calendar gnome-contacts gnome-maps gnome-music gnome-weather gnome-clocks gnome-photos gnome-software gnome-user-docs totem yelp gnome-user-share gnome-characters simple-scan eog tracker3-miners rygel evolution-data-server gnome-font-viewer gnome-remote-desktop gnome-logs orca malcontent bloat paketler.
Mutter Performance'i biliyorum. Aman kalsın. Düzeldiyse iyi olabilir de düzelmediyse çok sıkıntılıydı.

Çoğu paketten haberdarım zaten ama teşekkürler yine de. 🥰

Geri
Yukarı