GNU/Linux İçin Ücretsiz Office Programları

Openoffice aşırı derecede uyumsuz bir program bence.
Bir proje yapacaktık Mic. Office ve nomali arasında dağlar kadar fark vardı.

Benim en çok sinirimi bozan şey Libre üzerinde Calc kullanmanın işkence olması.
Sırf o yüzden tablo gerektiğinde Office Online kullanıyorum.
Sanırım yıllık yayınlıyorlar.

Windows için LibreOffice kesinlikle kanser.

Açık kaynak dünyasının yüz karası olarak görüyorum kendisini. Ama Linux tarafında cidden güzel, hakkını yemeyelim.
Kesinlikle. Kdenlive, Openshot gibi programları Linux'ta çatır çatır kullanabilirken Windows'da fena kasıyor. Aynı şekilde mesela GIMP programı, Windows'da 10 saniyede falan açılırken Linux'ta 2-3 saniyede açılıyor.

Kısacası açık kaynaklı programların neredeyse hepsi Linux'da daha iyi çalışıyor bence.

Openoffice aşırı derecede uyumsuz bir program bence.
Microsoft Office ile maalesef dediğiniz gibi. Uyumluluk konusunda Libre bir adım daha önde fakat uzun uzun metinler yazarken uyuz ediyor maalesef Windows tarafında.
Aynen hocam. Linux tarafında ise çok verimli. Ama Windows için öyle değil maalesef. O tarafta MS Office halen liderliğini sürdürüyor.

Ben Wps office kullanıyorum. Çok daha modern ve kullanışlı açık kaynak değil galiba ama LibreOffice'den daha modern.
Libreoffice üzerindeki default ikon teması berbat.
Adamlar başka temaları da yüklü gönderiyor ama o iğrenç temayı varsayılan veriyor, bu yüzden program taş devrinden kalma GNOME sürümlerine benziyor .
Colibre ikon temasını dene, dahili geliyor. resmen program çağ atlıyor.

Ama hiçbiri Microsoft Office programları ile tam uyumlu çalışmıyor. Üniversite öğrencileri için özellikle ödev, makale yazan öğrenciler için bu çok büyük bir eksiklik.
LibreOffice MS Office ile gayet uyumlu ki zaten üniversitelerde bu Office programlarının dosya formatları da kabul ediliyor.

LibreOffice MS Office ile gayet uyumlu ki zaten üniversitelerde bu Office programlarının dosya formatları da kabul ediliyor.

Demek istediğim format değil, mesela yakın zamanda grup ödevi yaptık okulda. Diğer kişilerin bana gönderdiği docx formatını açtığımda yazıların sayfaya tam sığmadığını fark ettim. Aynı dosyayı Google Drive'a ekleyip açtığımda ise gayet düzgün bir şekilde, her şey olması gerektiği yerdeydi.

Üniversitelerde direkt olarak LibreOffice, OpenOffice gibi programlar kullanılıyor. Windows lisansıyla uğraşmak yerine paraları olmasına rağmen ücretsiz office programları tercih ediliyor.

Üniversitelerde direkt olarak LibreOffice, OpenOffice gibi programlar kullanılıyor. Windows lisansıyla uğraşmak yerine paraları olmasına rağmen ücretsiz office programları tercih ediliyor.
Hangi üniversitelerden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama okuduğum iki üniversitede de(biri özel, biri devlet) Microsoft Office programları var sadece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…