GNU/Linux'ta pencere özelliği nasıl yapılır?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
1631452554717.png

@Huso112 paylaştığı böyle otomatik pencere ayırma özelliği nasıl kurulur GNU/Linux'a?
"GNU/Linux masaüstü görünümüz nasıl?" adlı konusunda gördüm orada soru soracaktım ama ceza yerdim. Konu açayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1164310

@Huso112 paylaştığı böyle otomatik pencere ayırma özelliği nasıl kurulu GNU/Linux'a?
"GNU/Linux masaüstü görünümüz nasıl?" adlı konusunda gördüm orada soru soracaktım ama ceza yerdim. Konu açayım dedim.
Bspwm, i3wm, sway, awesome gibi WM'ler sayesinde böyle güzel arayüzler elde edebiliyorum. Fakat bu konuya girmeden önce (bunun hakkında) birkaç video izlerseniz iyi olur.

Mesela bunun gibi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bspwm, i3wm, sway, awesome gibi WM'ler sayesinde böyle güzel arayüzler elde edebiliyorum. Fakat bu konuya girmeden önce (bunun hakkında) birkaç video izlerseniz iyi olur.

Mesela bunun gibi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Qtile diye geçiyor galiba. Arch tarafından bir kaç GNU/Linux denedim ama kuramadım. Sizin videoları da izleyim.

Qtile diye geçiyor galiba. Arch tarafından bir kaç GNU/Linux denedim ama kuramadım. Sizin videoları da izleyim.
Manjaro'nun şu, Fedora'nın da şu edition'unu deneyebilirsiniz.

Birkaç tane daha distro'nun adresini atarım. Ben i3 atacağım. bspwm kullansam da i3 daha iyi olur sanırım esneklik için ama beğenmezseniz bspwm versiyonlarını atarım.

İşte:
ArcoLinuxB: i3 bspwm
EndeavourOS: İndirirken seçeceksiniz
Garuda Linux: i3 bspwm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı