Sürprizbozan God of War Nasıl devam edecek?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim God of War oyunlarını oynamamış olan var ise veya oynamayı düşünen arkadaşlarımız var ise bu konu spoiler içerecek bilginiz olsun.

Bugüne kadar God of War ile ilgili ne kadar oyun bilgi yazı varsa hepsini yemiş yutmuş bulunmaktayım arkadaşlar. Ancak yine de bazı şeyleri eksik buluyorum ve geleceği konusunda ne olacağını merak ediyorum. 2018'de çıkan God of War oyununu her ne kadar ayıla bayıla oynasakta, hikaye anlamında epey eksiği vardı. Örneğin kratos iskandinav topraklarına nasıl geldi ne oldu ne bitti. Bunların hiçbirisini bilmiyorduk. Daha sonra God of War fallen god adlı bir çizgi roman olduğunu öğrendim araştırdım. GoW 3'te kratos kendini öldürüp umut gücünü insanlığa dağıtınca tekrar dirilerek mısır topraklarına yolculuğa çıkıyordu. Ve bu çizgi romanda karşımıza mısır Tanrı'ları ve athena çıkıyordu kendilerini gösteriyorlardı. Athena ise kratosun hala kaderinde gerçekleştirmesi gereken şeyler olduğunu okuyuculara aktarıyordu. Ancak GoW 2018 de athenayı sadece kaos kılıçlarını alırken küçük bir sekansta görüyorduk. Onun dışında bilgi yoktu.

God of War: Ragnarök oyununda yine athena gözükmedi. Yakın tarihte çıkan Valhalla DLC'si kratosun geçmişine değindi kratos hakkında bazı soru işaretlerini kapattı güzel bir hikaye sunan DLC idi kendileri. Fakat athenadan hala iz yoktu. Benim merak ettiğim bundan sonra ne olacak? Benim düşünceme göre athenanın hala bir planlarının olduğu yönünde. Belkide tyr bile bu plana dahildir. Çünkü 2018'deki GoW da athenayı boş yere gösterdiklerini düşünmüyorum. God of War serisinde bu kadar fazla sahnesi olupta hikayesi sonlanmayan karakter yok kratos dışında. Sizce bu konuda sizin teorileriniz düşünceleriniz nelerdir?

Ben sizin düşündüğünüzün aksine Athena'nın gözükmesinin sebebini biraz da olsa nostaljik duyguları kabartmak ve flashback yapmak olduğunu düşünüyorum. Keza fark ettiyseniz 2018 oyununda Helheim'da gemiye binip geri dönmeye çalıştığımız kısımda yine bi flashback sahnesi oluyor ve Kratos'un babasını yani Zeus'u nasıl öldürdüğüne tekrardan şahitlik ediyoruz. Kıssadan hisse bence bu tarz şeyler biraz daha nostaljik duyguları canlandırmak için kullanılmış yani en azından ben böyle yorumladım.

Benim bildiğim bundan sonra Kratos ve Atreus ikilisini Mısır'da göreceğiz ve bir süreden sonra oyun Atreus'un oyun içindeki ağırlığını daha da arttıracak çünkü Ragnarök ile yaptıkları Atreus karakteriyle çok pozitif dönüşler aldılar ve bunun peşini bırakacaklarını sanmam. Hatta sadece Atreus ile Angrboda'nın kendi maceralarını anlatan çıtır çerezlik DLC bile çıkartabilirler. Bu arada Kratos öyle bir karakter ki hikayesinin bitmesi için bence ölmesi lazım yoksa öyle bir karakter rahat duramaz yerinde. Tabii yaptıklarım varsayım bende sizin gibi bir oyuncuyum.

Geri
Yukarı