God of War neden bu kadar güzel?

Hayatımda ilk ve son olarak oynadığım GoW3 dual shock ile müthiş keyif vermişti. Yıl 2010 olması lazım. Hikayesi oynanışı epey etkilemişti beni.

Son oyununu oynamadım ama güzel olduğunu biliyorum. Sadece o ilk GoW tadını vermiyor bana 15-16 yıl önce PS2'de ilk oynadığım zamanı hala hatırlıyorum bende ayrı bir yeri var o yüzden sanırım.
Zaten bende onu dedim. Yeni oyun daha çok hikaye oyunu gibi olmuş. Önceki oyunlar ''Hack and Slash'' (yanlış yazdım galiba.) tarzıydı daha çok.

İlk üçlemeyi hiç sevmiyorum, Kratos'un bir karakteri yok. Hack & Slash kısmı desen tuşlara abanmaktan ibaret, Bayonetta ve Devil May Cry'ın yanına bile yaklaşamıyor.
Son oyunda gerçekten güzel bir karakter yazdılar, üstüne oynanışı da mükemmel hale getirdiler.

Bu oyunu sevemedim ama sevmek için çok uğraştım. Çünkü açık dünya ve RPG öğeleri içeriyor. Oyun aşırı detaylı bu da karmaşaya yol açıyor. Yok o diyara ışınlan şuraya ışınlan. Yan görevler birbirini tekrar ediyor. Bulmacalar çok sinir bozucu. Oyun çok karışık olduğu için hikayeye odaklanamadım. İlerle sinematik izle öldür gebert hep aynı düşmanlar çıkıyor. Oyunun başı güzel ama sonra bayıyor. Son olarak hep aynı hareketleri yapıyoruz yeni yetenekler açılsa bile kullanmaya gerek kalmıyor. Oyun çok uzun bir kötü yanı da bu.

Geri
Yukarı