God of War oynarken bilgisayarın daha çok ısınması normal mi?

64 GB RAM

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
İ5 9400f
Aslında oyunu alamamıştım pahalı olduğu için. Ama bir arkadaşım Steam'den aldı ve aklımıza aile paylaşımı geldi. Ben de onun hesabından girip oynamaya başladım ama bilgisayar daha çok ısınıyordu. GTA oynarken bile bu kadar ısınmamıştı 77 dereceyi gördü ve bağırdı bilgisayar adeta. Bu normal mi? Oyun orijinal yazan grafiklerde ve böyle 77 derecede oynasam çok sıkıntı olur mu? PC uzun zamandır temizlenmiyor etkisi var mıdır? GeForce güncellemeleri tam ekran kartının.

Bende fark ettim. GOW oynarken normalden fazla ısınıyor.
Bu arada 77 derece gayet normal bir ısı değeri.
Peki ama 77 dereceyle 3-4 saat oynasam sıkıntı çıkar mı?
75-80 derece arasının normal olduğunu düşünüyorum.
Hocam ama normalde başka oyunlarda 60-70 arası gidiyor.
Bilgisayarın fanı belki kirlenmiş olabilir, ama oyunda oluyorsa ekran kartı zorlanıyor olabilir.
Ne yalan söyleyeyim çok kirli.
Day 1 updateden sonra bu sorunu düzeltmişlerdi.
Evet bende öyle bekliyordum ama böyle oluyor.

Bende anlamış değilim ekran kartı %96 kullanım 72 dereceyi geçmiyor. Ancak işlemci %25 civarlarında iken bir anda 87 filan oluyor. Neden oluyor anlamış değilim.

Aslında oyunu alamamıştım pahalı olduğu için. Ama bir arkadaşım Steam'den aldı ve aklımıza aile paylaşımı geldi. Ben de onun hesabından girip oynamaya başladım ama bilgisayar daha çok ısınıyordu. GTA oynarken bile bu kadar ısınmamıştı 77 dereceyi gördü ve bağırdı bilgisayar adeta. Bu normal mi? Oyun orijinal yazan grafiklerde ve böyle 77 derecede oynasam çok sıkıntı olur mu? PC uzun zamandır temizlenmiyor etkisi var mıdır? GeForce güncellemeleri tam ekran kartının.

Ekran kaç Hz ve FPS kaç? Bende 144Hz monitör var, 144Hz alamadığım oyunlarda 90-100 bir şey fark ettirmediği için 72'e sabitliyorum ısınmadan da kurtulmuş oluyorum.

144Hz / 72FPS
120Hz / 60FPS olarak ayarlanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı