God of War oynarken ekran kartı sıcaklığı 90 derece oluyor

elvenlordd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

3070 sistemim var kasada sıvı soğutma yok fakat işlemci fanıyla beraber 8 adet fan var MSI Afterburner ile takip ediyorum oyuna girince sıcaklık 90 dereceyi görüyor ve sistem kapanıyor monitör gidiyor kasa calismaya devam ediyor kendim reset atıyorum bu her zaman olmuyor ama kafasına göre yapıyor ne önerirsiniz nasıl çözerim bu konuyu?

Ekran kartı fanları dönüyor mu?

Dönüyor hatta Afterburner'dan fanları hızlı döndürtüyorum bazen Valorant gibi oyunlarda da ısınıyor sırf o yuzden 240Hz monitörümu 60 olarak kullanıyorum oyunları mediuma cekiyorum ki isinip kapanmasin...

İşlemci nedir? Benim de sıcaklık 90-92'yi görüyor Spider-Man oynarken ama kapanma söz konusu olmadı. İşlemci kaynaklı olabilir.
Amd ryzen 7 5700x

Alıyor

Çözümü mühendis bir arkadaş sayesinde donanıma dokunmadan hallettim, ben sıcaklık sanıyormuşum voltaj değerlerinde anakart kaynaklı bir dengesizlik varmış BIOS'tan birkaç ayar yaptı bir de Afterburner'dan kartın çekeceği voltajı sınırladı çünkü belli bir değere gelince PC kapanıyordu 15 20 FPS daha az alıyorum ama en azından sistem stabil çalışıyor ve artık kapanmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı