God of War "PC Out of Memory" hatası

Daha fazla  
İlk 3 saat sorun yoktu. Denize açılıp Thor'un heykelinin olduğu mekanın altına inince bu hatayı vermeye başladı. Sebebi ne olabilir?
2x8GB XPG 3000MHz RAM.
RTX 2060 Super.

İlk başlarda Ultra ayarlarda 80-90FPS sabit oynayabiliyordum. Bulunduğum haritadan dolayı olabilir mi? Oraya geçtikten sonra olmaya başladı sanki.

Sanal bellek nedir ve neden gerekli ki?

Olabilir. Diyarlar arasında bende 30 FPS fark olmuştu. Kratosunun evindeki diyarda 70-80FPS alıyordum diyar değişince 50-55 arası aldım. FPS düşüşü olabilir fakat drop normal değil.

Sanal bellek nedir ve neden gerekli ki ?

sanal bellek, fiziksel belleğin görünürdeki miktarını arttırarak uygulama programına (izlence) fiziksel belleğin boyutundan bağımsız ve sürekli bellek alanı sağlayan bilgisayar tekniğidir. Ana belleğin, diskin (ikincil saklama) önbelleği (cache) gibi davranmasıyla; yani disk yüzeyini belleğin bir uzantısıymış gibi kullanmasıyla gerçekleştirilir. Ancak gerçekte, yalnızca o anda ihtiyaç duyulan veri tekerden ana belleğe aktarılıyor olabilir. Günümüzde genel amaçlı bilgisayarların işletim sistemleri çoklu ortam uygulamaları, kelime işlemcileri, tablolama uygulamaları gibi sıradan uygulamalar için sanal bellek yöntemi kullanılmaktadır.

Sanal bellek olmazsa drop veya harita yüklenmesinde engel oluşturabilir arttırmanızı öneririm.

Olabilir. Diyarlar arasında bende 30 FPS fark olmuştu. Kratosunun evindeki diyarda 70-80FPS alıyordum diyar değişince 50-55 arası aldım. FPS düşüşü olabilir fakat drop normal değil.

Orta ayarlara aldım ekran kartı kullanımı düştü haliyle, FPS de düştü 65e kadar düşebiliyor hareket ederken.

Ultrada oynamam şart gibi hem yüksek FPS hem de düşüş olmaması için.

sanal bellek, fiziksel belleğin görünürdeki miktarını arttırarak uygulama programına (izlence) fiziksel belleğin boyutundan bağımsız ve sürekli bellek alanı sağlayan bilgisayar tekniğidir. Ana belleğin, diskin (ikincil saklama) önbelleği (cache) gibi davranmasıyla; yani disk yüzeyini belleğin bir uzantısıymış gibi kullanmasıyla gerçekleştirilir. Ancak gerçekte, yalnızca o anda ihtiyaç duyulan veri tekerden ana belleğe aktarılıyor olabilir. Günümüzde genel amaçlı bilgisayarların işletim sistemleri çoklu ortam uygulamaları, kelime işlemcileri, tablolama uygulamaları gibi sıradan uygulamalar için sanal bellek yöntemi kullanılmaktadır.

Sanal bellek olmazsa drop veya harita yüklenmesinde engel oluşturabilir arttırmanızı öneririm.
Sanal belleği kaç yapmalıyım?

1674844055706.png

Hali hazırda böyleymiş.

1674844079016.png

1674844101939.png

Alt Tab'da ikende böyle bir hata verdi.

GeForce Experience'de sürücü güncelleştirmesi mevcut, ama sabah sorun yoktu, güncellesem bir şey değişir mi?

Thor'un heykelinin orası ağır ama ben bu hatayı hiç almadım. Bende de 8 GB VRAM ve 2x8 GB RAM var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarları düşürsen yine aynı hata mı oluyor?

Thor'un heykelinin orası ağır ama ben bu hatayı hiç almadım. Bende de 8 GB VRAM ve 2x8 GB RAM var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarları düşürsen yine aynı hata mı oluyor?

Hayır olmuyor. Ama FPS düşüşü gerçekleşiyor.

Geri
Yukarı