God of War version hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. God of War indirip açtığımda böyle bir hata alıyorum. Sebebini bulamadım, varsa bilen aydınlatırsa sevinirim. İyi oyunlar.
Selamlar God of War indirip açtığımda böyle bir hata alıyorum sebebini bulamadım varsa bilen aydınlatırsa sevinirim. İyi oyunlar.

Ekran kartım GTX 760 2 GB
DirectX versiyonum 12.

Dosya Ekleri

• god of war.png
    god of war.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 449
Selamlar. God of War indirip açtığımda böyle bir hata alıyorum. Sebebini bulamadım, varsa bilen aydınlatırsa sevinirim. İyi oyunlar.

Ekran kartım GTX 760 2 GB
DirectX versiyonum 12.
En az DX11 desteklediği için bu hatayı alıyorsun dostum. Ama kartının dx11 desteklemesi lazım. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile temizleyip güncellemeyi deneyin. Her ihtimale karşı diretx güncellemesi yapın.

@Lap Sekili Big Smoke GPU-Z aracılığıyla DirectX Feature Level'inizi kontrol edin. Parantez içerisindeki kısım 11_1 ve üstü değilse oyunu oynayamazsınız. Aldığınız hatada da sorunun bu yüzden kaynaklandığı belirtilmiş zaten.

Ekran Alıntısı.PNG

Selamlar,

Söylediğiniz gibi GPU-Z programından DirectX versiyonumu kontrol ettiğimde entegre Intel grafik kartımda 12 (12.1) görüyorum fakat oyun oynamak için kullandığım GTX 950M özelliklerini açtığımda 12 (11.0) gözüküyor. Güncelleme yapmak istediğimde Windows Update zaten güncel olduğunu söylüyor. Yani güncellemeyi NVIDIA ekran kartıma değil entegre Intel grafik kartıma yapıyor. NVIDIA GeForce ile gelen tüm güncellemeleri de yapmama rağmen DirectX versiyonum değişmiyor. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

@Lap Sekili Big Smoke GPU-Z aracılığıyla DirectX Feature Level'inizi kontrol edin. Parantez içerisindeki kısım 11_1 ve üstü değilse oyunu oynayamazsınız. Aldığınız hatada da sorunun bu yüzden kaynaklandığı belirtilmiş zaten.

Eki Görüntüle 1270235

Hocam okla gösterdiğiniz yerde bende 12(11_1) yazıyor ama aynı hatayı alıyorum

Selamlar,

Söylediğiniz gibi GPU-Z programından DirectX versiyonumu kontrol ettiğimde entegre Intel grafik kartımda 12 (12.1) görüyorum fakat oyun oynamak için kullandığım GTX 950M özelliklerini açtığımda 12 (11.0) gözüküyor. Güncelleme yapmak istediğimde Windows Update zaten güncel olduğunu söylüyor. Yani güncellemeyi NVIDIA ekran kartıma değil entegre Intel grafik kartıma yapıyor. NVIDIA GeForce ile gelen tüm güncellemeleri de yapmama rağmen DirectX versiyonum değişmiyor. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.
Değişmesi mümkün değil, çünkü GTX950M 11_0'ı destekliyor sadece. Ayrıca, güncelleme yapmak için Windows Update kullanmayın.

Hocam okla gösterdiğiniz yerde bende 12(11_1) yazıyor ama aynı hatayı alıyorum.
Kullandığınız kart nedir? Kartınızın sürücüleri güncel mi?

Değişmesi mümkün değil, çünkü GTX950M 11_0'ı destekliyor sadece. Ayrıca, güncelleme yapmak için Windows Update kullanmayın.

Kullandığınız kart nedir? Kartınızın sürücüleri güncel mi?
ben hd graphics'e bakmışım ya nvdia kartı 12(11_0) yazıyor. Gt740m kart , bir denemek istemiştim lowda 25-30 verir mi acaba diye..

Yeni konular

Geri
Yukarı