GoDaddy Halihazırdaki Hosting Üzerine 1 Senelik Hediyeyi Ekleme

grafikibrahim24

Decapat
Godady sitesinden ibrahimkekec.com alan adıyla 1 senelik Hosting satın aldım. Süresi bitmedi hala bir kaç ayı var fakat bir yarışmaya katıldım ve linkini yazdığım hostingden 1 senelik hediye kazandım.

Godady Hosting'imin üzerine bunu nasıl aktif ederim bilgi sahibi kişiler yardımcı olabilir mi?

Not: Pazartesi günü hediye Hosting için link ve kupon kodu alacağım.

Kazandığın Hosting hizmetini kurarken alan adı yönlendirme seçeneğini yönlendireceğin alan adını yazarak kullan, ardından GoDaddy'den satın aldığın alan adını kazandığın sunucunun Nameserver adresine yönlendirmen yeterli olacaktır, zamanı geldiğinde sadece alan adını yenileyerek kullanmaya devam edersin, yönlendirmen gereken NS adresini sunucu şirketinden öğrenebilirsin.

Kazandığın Hosting hizmetini kurarken alan adı yönlendirme seçeneğini yönlendireceğin alan adını yazarak kullan, ardından GoDaddy'den satın aldığın alan adını kazandığın sunucunun Nameserver adresine yönlendirmen yeterli olacaktır, zamanı geldiğinde sadece alan adını yenileyerek kullanmaya devam edersin, yönlendirmen gereken NS adresini sunucu şirketinden öğrenebilirsin.
Hocam şimdi kontrol ettim de godaddy hostingimin yaklaşık 5 ay süresi var. Bahsettiğim siteye transfer yaparsam hosting süresi 1 sene mi olacak yoksa godaddy nin verdiği 5 ay bunun üstüne eklenecek mi?

Godaddy ve diğer firma birbirinden farklı, hiçbir şey üstüne eklenmez, 5 ay sonra godaddy üzerinden aldığın alan adın kapanır, alan adını 1 sene daha yeniledikten sonra kazandığın hosting'in kalan aylarını kullanmaya devam edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı