Gökbilimciler 8.8 milyar ışık yılı uzaklıktan gelen radyo sinyali tespit etti

O kadar uzun uzun anlattım, anladığın tek yerler sanırım seninle ciddi ciddi dalga geçtiğim yer olmuş. Neyse uzatmayalım, ben biraz kitap okumaya gideyim önerdiğin gibi, belki arada galaktik bir medeniyete sinyal gönderip dururum.🙃
Uzun uzun anlattım diyorsun, yazdığın yazının çoğu benim yazdıklarımı yanlış anlayıp kendince dalga geçmeye çalıştığın yerler. Geri kalan kısmına bir sey demiyorum zaten o kendi düşüncen. Ben yanlışlıkları düzeltiyorum sadece. Sinyal gönderirsen benden selam söylemeyi unutma.

Üf be, ne bilgi dolu bir yorum, ne aydınlatıcı bir Türkçe kullanımı, ne çaresiz bırakan bir üslup. Şöyle bir okuyanlar, sizin ne kadar bilim için çabalayan biri olduğunuzu hemen anladı. Dünya hatta 8.8 milyar ışık yılı uzaklıkta tespit edilen sinyalin kaynakları bile bilime olan katkılarınıza minnettar. Siz olmasaydınız benim gibi gölette çırpınanlar yüzünden bilim asla ilerleyemezdi. Ayrıca o kadar bilgi ve kaynak dolu bir cevap yazmışsınız ki cevap verebilmek için saatlerce makaleler, araştırmalar, tezler,... okumak zorunda kaldım. Sonuçta da çaresizliğimi kabul etmek zorunda kaldım. Öyle veriler paylaşmışsınız ki yani muhteşem. Hele ki giriş cümlenizde yer alan "çocuğum" kelimesi... Bu ifadeyle benden üstün bir "bilimci" olduğunuzu ispatlamakla kalmadınız; yazıyı okuyan diğer insanlara da nasıl biri olduğunuzu göstermiş oldunuz. Böylece de beni büyük bir zahmetten kurtardınız...

Bu konuda bile kapitalizm kavgası çıkartan bir insanoğlu var iken diğer medeniyetlerin daha az korkunç olduğuna emin olabilirsin.
Bu ve benzeri herhangi bir konuda hiçbir bilgi veya kaynak paylaşımı yapmadan sadece ideolojik yorum yapanlarla dolu bir forumda böyle bir tavır "korkunç" olabilir. Kendinize yakın gördüklerinizin üslubu, yazıları sizi etkilemeyip de "karşıt" gördüklerinizin yazdığı satırlar dolu yazı içerisinde yer alan bilgi, fikir ve düşüncelere yanıt vermektense "kavga" gibi olumsuz bir kelimeyle "haksız" gösterme çabalarınız "korkunç". Üstelik hakaret edecek kadar alçalan arkadaşların yorumlarının silinmesine rağmen e-posta ile geldiğini ve yorumu gördüğümü belirtmek isterim. En azından benim yazım konunun içeriği ile ilgili. Birçok "çatışma sever" forum kullanıcısının yaptığı gibi sadece şahıslara laf yetiştirme derdim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı