GökNet Chrun geçişte modem ücreti talep ediyor

Frantic71

Femtopat
Daha fazla  
Ben 04.10.2020 tarihinde taahhüdü biten GökNet iletişim A.Ş'deki internet hizmeti aboneliğimi TurkNet iletişim hizmetleri A.Ş'ye churn geçiş yaptım ve elimdeki mevcut olan modem Türk Telekom'a ait olan bir modem. Churn geçişlerde Türk Telekom'un modemi yeni geçilen firmanın mülkiyetine geçer. Ama Göknet İletişim A.Ş şu an benden hala modem parası istemektedir. TurkNet iletişim hizmetleri A.Ş ise modemin mülkiyetinin kendilerine geçtiklerini ve GökNet iletişim A.Ş'ye hiçbir şekilde ödeme yapmama ve modem iade etmememi istediler. GökNet iletişim A.Ş' benden şu an haksız yere para istiyor ve 3 aydır hala bu sorunu yaşıyorum. Ne yapmalıyım? TurkNet'in TTNET ile görüşmesinde Türk Telekom'da modem iade edilmemelidir diyor. Ben nereye başvurmalıyım?

Dosya Ekleri

• GOTWy2.jpg
    GOTWy2.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 64
Kanun ve hak tanımayan firmaların dolandırma sistemi.

Anladığım kadarıyla modem asıl olarak Türk Telekom'a ait.
Hizmet alınan firma GökNet iletişim A.Ş üzerinden TurkNet'e geçiş yaptınız.

Bu durumda modem tahsis ücreti TurkNet'e ödenir. Eski firma hiçbir şekilde hak talep edemez.

Kanun ve hak tanımayan firmaların dolandırma sistemi.

Anladığım kadarıyla modem asıl olarak Türk Telekom'a ait.
Hizmet alınan firma GökNet iletişim A.Ş üzerinden TurkNet'e geçiş yaptınız.

Bu durumda modem tahsis ücreti TurkNet'e ödenir. Eski firma hiçbir şekilde hak talep edemez.
Evet sorun tam olarak bu. Benden ya modemi geri bize gönderin yada faturayı ödeyin diyorlar.

Evet sorun tam olarak bu.
T.H.H sürecinde TurkNet abonesi olduğunuz halde sizden alınan ücretin iadesini dahi talep edebilirsiniz.
Evet sorun tam olarak bu. Benden ya modemi geri bize gönderin yada faturayı ödeyin diyorlar.

TurkNet modem görebilecekse durumun karşısında gönder gitsin boşver.

Ancak TurkNet yasal haklarını korumak için işlem alacaktır iletişimsiz kalma.

Bu modemler bu firmalara ait değil benim bildiğim kadarıyla.
Kendilerine ait olduklarını ispatlamaları gerekir iadesi veya ücreti için.

Kullandığınız abonelik ve yeni geçiş yaptığınız TurkNet aboneliği Fiber mi? Yoksa xDSL altyapisi uzerinden mi?

Eğer TT Fiber altyapisindan hizmet aliyorsaniz siz hangi servis sağlayıcıyı kullaniyorsaniz kullanin, size Ustunde Turk Telekom yazan Fiber modemlerden verilir. Ve o modemim mulkiyeti kullandiginiz firmaya aittir. Ve her ay sabit bir modem kira ücreti ödersiniz. TurkNet'e yine TT Fiber icin basvurduysaniz dediğiniz gibi modem mulkiyeti TurkNet'e gecer bu sefer TurkNet'e modem kira ücreti ödersiniz.(Ancak TurkNet'te pakete dahilmiş o ücret.)

Ancak xDSL altyapi kullaniyorsaniz ve sizde TT'den kalma bir cihaz varsa ve GökNet'ten bir cihaz almadiysaniz GökNet'in ücret istememesi lazım. Ayrıca cihaz sizde oldugu icin mulkiyeti de sizindir.

T.H.H sürecinde TurkNet abonesi olduğunuz halde sizden alınan ücretin iadesini dahi talep edebilirsiniz.

TurkNet modem görebilecekse durumun karşısında gönder gitsin boş ver.

Ancak TurkNet yasal haklarını korumak için işlem alacaktır iletişimsiz kalma.

Bu modemler bu firmalara ait değil benim bildiğim kadarıyla.
Kendilerine ait olduklarını ispatlamaları gerekir iadesi veya ücreti için.

1 haftaya Ankara'ya gideceğim göknetin merkeze gidip görüşeceğim bakalım amaçları neymiş simdi ben göknete iade ederim etmesinede modemi bu sefer TurkNet aboneligimi kapattirdigimda onlar benden modem isteyecekler.
Kullandığınız abonelik ve yeni geçiş yaptığınız TurkNet aboneliği Fiber mi? Yoksa xDSL altyapisi uzerinden mi?

Eğer TT Fiber altyapisindan hizmet aliyorsaniz siz hangi servis sağlayıcıyı kullaniyorsaniz kullanin, size Ustunde Turk Telekom yazan Fiber modemlerden verilir. Ve o modemim mulkiyeti kullandiginiz firmaya aittir. Ve her ay sabit bir modem kira ücreti ödersiniz. TurkNet'e yine TT Fiber icin basvurduysaniz dediğiniz gibi modem mulkiyeti TurkNet'e gecer bu sefer TurkNet'e modem kira ücreti ödersiniz.(Ancak TurkNet'te pakete dahilmiş o ücret.)

Ancak xDSL altyapi kullaniyorsaniz ve sizde TT'den kalma bir cihaz varsa ve GökNet'ten bir cihaz almadiysaniz GökNet'in ücret istememesi lazım. Ayrıca cihaz sizde oldugu icin mulkiyeti de sizindir.
Fiber altyapı kullanıyorum ve modemin üzerinde türk telekom logosu var turknet dediginiz gibi zaten 85 tl oduyorum onun kirası dahil

1 haftaya Ankara'ya gideceğim göknetin merkeze gidip görüşeceğim bakalım amaçları neymiş simdi ben göknete iade ederim etmesinede modemi bu sefer TurkNet aboneligimi kapattirdigimda onlar benden modem isteyecekler.

Eğer GökNet iletişim A.Ş firması Türk Telekom üzerinden süresiz ve kalıcı olarak bünyesine katmışsa hak talep edebilir. Bunu ispatlaması lazım.

Fiber hizmette örnek olarak TurkNet modem verir. Ancak şartlarında abonem olduğun sürece kullanabilirsin der. Yada başka bir firma üzerinden hizmet alsan da modem ücretini bana ödemek zorundasın der.

Sen şu an birde TurkNet tarafına modem ücreti ödüyorsun dimi Turknet üzerinden modem gelmediği halde.

Eğer böyle bir durum varsa TurkNet haklarını korumak zorunda. Yada bu üç ayın bedelini sana iade etmek zorunda. Sana modem gönderdiği anda ücret talep edebilir şu anki modem TurkNet tarafına geçmediyse eğer.

Eğer GökNet iletişim A.Ş firması Türk Telekom üzerinden süresiz ve kalıcı olarak bünyesine katmışsa hak talep edebilir. Bunu ispatlaması lazım.

Fiber hizmette örnek olarak TurkNet modem verir. Ancak şartlarında abonem olduğun sürece kullanabilirsin der. Yada başka bir firma üzerinden hizmet alsan da modem ücretini bana ödemek zorundasın der.

Sen şu an birde TurkNet tarafına modem ücreti ödüyorsun dimi Turknet üzerinden modem gelmediği halde.

Eğer böyle bir durum varsa TurkNet haklarını korumak zorunda. Yada bu üç ayın bedelini sana iade etmek zorunda. Sana modem gönderdiği anda ücret talep edebilir şu anki modem TurkNet tarafına geçmediyse eğer.
Şuanki Modemin mülkiyeti türknete ait ve türknete ben kira ödüyorum ama göknet diyorli mülkiyet bende modemimi ver diyor ne saçma bir iş türkiyede bi benim başıma geldi şubatta askere gidiyorum gitmeden bu sorunu çözmem gerek.
Sorun çözüldü firma ilk defa böyle bir şey yaşadığım için yüz yüze görüşme için Ankara'ya geldim ve onlarda ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını benim dediğim prosedür doğru olduğunu kabul ettiler ve faturalandırmayı iptal ettiler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı