Gökyüzündeki yıldız gibi şeyler nedir?

Ama aralarındaki mesafe çok uzak gibi geliyor bana. Resim çekebilirsem göstereceğim.
Hocam şu uygulamayı tavsiye ederim ben de kullanıyorum. Telefonunuzda jiroskop varsa gökyüzünde istediğiniz bir yere tutun, ne olduğunu gösterir.
Screenshot_20220815_014804.jpg

Starlink uyduları yörüngeye oturduktan sonra çıplak gözle gözükmeleri pek mümkün değil. Sadece ilk fırlatış anından sonra yörüngeye ulaşana kadar gözükebiliyorlar.
Ben hiç görmedim ama izlediğim kadarıyla tren gibi sıralı bir demet halindeydi, biliyorsunuz haberlerde vardı bir ara.

Normal hocam uzak olması. Her biri yörüngede farkli bir yere gidiyor olabilir.
Dediğim gibi yanıp sönen ve sıralı bir şekildeyse büyük ihtimalle onlardır.
Hocam telefon kameraman dolayı ve şehir ışığından dolayı tam olarak çekemedim. İki tanesini aynı kareye alabildim, biraz oynama yaparak daha belirgin yapmaya çalıştım. Yuvarlak içine aldığım iki yıldız gibi şey kırmızı olarak yanıp sönüyor ve birkaç tane kırmızı yanıp söndüğü yer var.
Polish_20220815_015442152.png

Hocam şu uygulamayı tavsiye ederim ben de kullanıyorum. Telefonunuzda jiroskop varsa gökyüzünde istediğiniz bir yere tutun, ne olduğunu gösterir.
Eki Görüntüle 1486111
Deneyeyim hocam.

Hocam telefon kameraman dolayı ve şehir ışığından dolayı tam olarak çekemedim. İki tanesini aynı kareye alabildim, biraz oynama yaparak daha belirgin yapmaya çalıştım. Yuvarlak içine aldığım iki yıldız gibi şey kırmızı olarak yanıp sönüyor ve birkaç tane kırmızı yanıp söndüğü yer var.
Eki Görüntüle 1486118

Deneyeyim hocam.
Büyük ihtimal bi takımyıldızının en parlakları olabilir.

Eki Görüntüle 1486118

Deneyeyim hocam.
Hocam gezegen de olabilir, şu an doğu ufkunda Mars var, Aldebaran da olabilir Boğa burcu şu an doğu ufkunda. Güney kısımda da Ay'ın yan tarafında Jüpiter var.

Hocam ama gezegenler veya takımyıldızları nasıl kırmızı yanıp sönecek?
İşte kırmızı yanıp sönen (fotoğrafı çektiğiniz yön doğu ise) Mars veya Boğa burcunun en büyük yıldızı olan Aldebaran büyük ihtimalle. Çünkü Aldebaran kırmızı bir dev yıldız.

Yeni konular

Geri
Yukarı