Göl ortasında ve denizde balık tutmak için olta önerisi

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Kano ile göl de ve denizde balık tutmak için olta arıyorum. Bir sürü olta çeşidi var hangisini almam gerek bilmiyorum. Bütçe 2-3K'ya kadar olabilir.

1. Spin Olta: Spin oltası, genellikle hafif olta ve yapay yemlerle kullanılır. Döner bir makaraya sahiptir ve atma işlemi için yaygın olarak kullanılır.
  2. Baitcasting Olta: Baitcasting oltası, daha ağır yemlerle kullanılan ve yemleri hassas bir şekilde atmak için tasarlanmış bir türdür. Döner bir makaraya sahiptir ve çoğunlukla tatlı su balıkçılığında tercih edilir.
  3. Surf Olta: Surf olta, kıyı balıkçılığı için tasarlanmış uzun ve güçlü bir olta türüdür. Uzun mesafelere atış yapmak için idealdir ve genellikle okyanus veya deniz balıkçılığında kullanılır.
  4. Fly Fishing Olta: Fly fishing olta, balık avında yapay sineklerin kullanıldığı özel bir tekniktir. Hafif bir kamış ve özel bir uçuş hattı ve kurşun ile birlikte kullanılır.
  5. Jig Olta: Jig olta, metal veya plastik jiglerle balık avlamak için kullanılan bir tekniktir. Genellikle dip balıkçılığı veya orta su balıkçılığı için tercih edilir.
  6. Trolling Olta: Trolling olta, tekne üzerinde yavaşça sürüklenen yemlerle balık avlamak için kullanılan bir tekniktir. Bu türde genellikle büyük sucul türler hedef alınır.

Bunlardan isteğinize en uygun olan bence Spin ve Baitcasting.

1. Spin olta: Spin oltası, genellikle hafif olta ve yapay yemlerle kullanılır. Döner bir makaraya sahiptir ve atma işlemi için yaygın olarak kullanılır.
  2. Baitcasting olta: Baitcasting oltası, daha ağır yemlerle kullanılan ve yemleri hassas bir şekilde atmak için tasarlanmış bir türdür. Döner bir makaraya sahiptir ve çoğunlukla tatlı su balıkçılığında tercih edilir.
  3. Surf olta: Surf olta, kıyı balıkçılığı için tasarlanmış uzun ve güçlü bir olta türüdür. Uzun mesafelere atış yapmak için idealdir ve genellikle okyanus veya deniz balıkçılığında kullanılır.
  4. Fly fishing olta: Fly fishing olta, balık avında yapay sineklerin kullanıldığı özel bir tekniktir. Hafif bir kamış ve özel bir uçuş hattı ve kurşun ile birlikte kullanılır.
  5. Jig olta: Jig olta, metal veya plastik jiglerle balık avlamak için kullanılan bir tekniktir. Genellikle dip balıkçılığı veya orta su balıkçılığı için tercih edilir.
  6. Trolling olta: Trolling olta, tekne üzerinde yavaşça sürüklenen yemlerle balık avlamak için kullanılan bir tekniktir. Bu türde genellikle büyük sucul türler hedef alınır.

Bunlardan isteğinize en uygun olan bence spin ve baitcasting.

Tamamdır hocam. Ben sahte yem kullanacağım bana hangi oltayı önerirsiniz? Kano ile açılacağım. Atıyorum ben spin olta alırsam sahte yem takabilir miyim?

Tamamdır hocam. Ben sahte yem kullanacağım bana hangi oltayı önerirsiniz? Kano ile açılacağım. Atıyorum ben spin olta alırsam sahte yem takabilir miyim?
Hocam sahte yemler genelde spin,jerk ve baitcasting türü oltalarda tercih edilir.Yani kullanabilirsiniz ama başarı oranınız düşebilir eğer daha yeni başlıyorsanız bence sahte yem kullanmayın ilerleyen zamanlarda uzmanlaştıktan sonra tercih edin.

Geri
Yukarı