Gömülü 20'lik dişi çektirmek çok can yakar mı?

Çekildikten sonra iyi bakarsan bir şey olmaz canım. Ama temizliğine ve doktorun önerilerine dikkat etmezsen alveolit olursun ki çok şiddetli bir ağrısı olur.

Cerrah çekeceği ve lokal anestezi yapacağı için çekildiği sırada çok acı olmuyor. 2 gün sonra diğer 20'lik dişlerimi de çektireceğim oradan biliyorum. Çekildikten sonraki ilk gün çok sıcak veya soğuk bir şey yemeyip içmeyin yeterli.

Gömülü olmasa bir sorun yaşanmıyor ama gömülü olanları çıkarmak için çene kemiğinin uzun bir iyileşme süreci gerektiren işlem yapmaları gerekiyor. Çekim sırasında anestezi iğneleri hariç bir acı olmaz ama sonrasında muhtemelen bir süre ağrı olacak. Bendeki 4 diş de çıktıktan hemen sonra direkt çektirdim, gömülü olmadıkları için çok basit bir işlem oldu ama kız kardeşimde gömülü olanların çekimi sonrası epey ağrı oldu.

Arkadaşlar 20'liklerin çekilmesi lazımmış. Futbol oynuyorum çekildikten sonra antrenman yapabilir miyim ve çok acıyor mu?
Yatay geliyorsa diş etini keserek alıyorlar. Hocam net olarak ağrıyacaktır, özellikle anesteziden sonra mutlaka ağrır. Doktor'dan sağlam bir şekilde anestezi yapmasını talep edebilirsin. Emin ol seninle daha az uğraşmak onlarında işine geliyor. 😁

Geri
Yukarı