Gömülü köpek dişi ameliyatı süreci nasıl işliyor?

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 14 yaşındayım ve 3 hafta önce sol üst köpek dişimin hafif sallandığını fakat 2 yıldır çıkmadığını üstelik dişin üstünde beyazlık olduğunu fark ettim. Kardeşlerimde de ve annemde de vardı gömülü köpek dişleri. Dişimi kaybetme söz konusu değil fakat tek kafamı takan teli dişin üstündeki damağı kesip mi takıyorlar? Olsa olsa 3-5 gün sürecek, evet ama yine de insanı korkutmuyor değil. 5 yıldır dişçiye gitmediğimden çok hafif diş taşı dışında bir sorun yokmuş. Röntgen var ama atmama gerek yok sanırım. Bu ameliyatı olanlar cevap verebilir mi? Benim yaşımda fark eden çok yok herhalde. Ayrıca tel takmak nasıl bir his? 6 ay olsa da deneyimleyeceğim gibi haftaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tedaviyi oldunuz mu? Operasyon sırasında ve sonrasin neler yaşadınız ağrı falan oldu mu?

Hocam 15 tatilde gitmeyi düşünüyoruz. Dişim arkadan hafiften çıktı 1-2 hafta önce fakat yine de yer olmadığından tel şart gibi. Değişen bir şey olmayacak yani. Tel ağrıtmaz ama merak ediyorsanız. Sadece asıl biraz acıtacak yer (ki orası benim için yok artık) gömülü dişe lokal anestezi uygulayıp tel için yer açmak o kadar.

Tedaviyi oldunuz mu? Operasyon sırasında ve sonrasin neler yaşadınız ağrı falan oldu mu?

Hocam 15 tatilde gitmeyi düşünüyoruz. Dişim arkadan hafiften çıktı 1-2 hafta önce fakat yine de yer olmadığından tel şart gibi. Değişen bir şey olmayacak yani. Tel ağrıtmaz ama merak ediyorsanız. Sadece asıl biraz acıtacak yer (ki orası benim için yok artık) gömülü dişe lokal anestezi uygulayıp tel için yer açmak o kadar.

Geçmiş olsun, haftaya bende olacağım 2 tane köpek dişim gömülü bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı