Gönderi gümrüğe sevk edildi ne demek?

Koray Silivri

Decapat
Daha fazla  
İngiltere'den royal mail felaketinden geçen kargom şimdi PTT'de böyle diyor: Gönderi gümrüğe sevk edildi. Ve 4 gündür aynı yazı var. Bu kadar sürmesi normal mi? Aldığım ürün yasaklı değil. Aldığım ürün: puck.js diye bir Bluetooth'lu NFC'li küçük bir alet.

İngiltere'den royal mail felaketinden geçen kargom şimdi PTT'de böyle diyor: Gönderi gümrüğe sevk edildi. Ve 4 gündür aynı yazı var. Bu kadar sürmesi normal mi? Aldığım ürün yasaklı değil. Aldığım ürün: puck.js diye bir Bluetooth'lu NFC'li küçük bir alet.

Gümrükte çok yoğunluk varsa veya gümrükten çıktığı halde size bildirim gelmediyse böyle olabilir. Yurt içi takip bildirimleri gelmiyor olabilir.

O şekil ne olduğu zor anlaşılır elektronik aletleri almayabiliyorlar, ya da alman için belli bir miktar para ödemen gerekiyor. Ben Çin'den çizim tableti aldığımda bana ne olduğunu anlayamadıkları için geri gönderileceğini söylemişlerdi. 200 liralık alete 160 lira gümrük ücreti ödeyip teslim almıştım.

O şekil ne olduğu zor anlaşılır elektronik aletleri almayabiliyorlar, ya da alman için belli bir miktar para ödemen gerekiyor. Ben Çin'den çizim tableti aldığımda bana ne olduğunu anlayamadıkları için geri gönderileceğini söylemişlerdi. 200 liralık alete 160 lira gümrük ücreti ödeyip teslim almıştım.
o nasıl oldu arandınız veya eposta mı geldi?

Gümrükten 6 günde çıktı sonra PTT şubesinde kayboldu şubeye gittim 2 saat bekledim çok şükür buldular.

Yurt disindan ilk alisim su an internette bircok bilgi var emin olamiyorum gonderi gumruge sevk edildiginde vergi odediniz mi odediyseniz odemeniz icin bildirim geliyor mu ve hangi PTT subesinde kaybolmustu ilcenizdeki mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı