Rehber Görev Çubuğu Simge Geçmişini Temizleme

Bazı uygulamaları kaldırsanız bile görev çubuğu simge ayarlarında uygulama ait girdi halen gözükebiliyor. Bugün size görev çubuğunda gözüken simgelerin geçmişini temizlemeyi anlatacağım. Bu konuyu yabancı bir kaynaktan buldum. Kendim denedim ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördüm.

Windows+R tuşu ya da başlata sağ tıklayarak çalıştır açın.
Çalıştırın arama kutusuna ''regedit'' yazarak kayıt defterini açın.
Aşağıda gösterdiğim konuma gidin.

Kod:
Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

Tray Notify sekmesinde bulunan IconStreams anahtarını silin.

Bu işlem bittikten sonra görev yöneticisinden ''Windows Gezgini'' sağ tıklayarak yeniden başlatın. Yeniden başlatmadan sonra açık olan tüm görev çubuğundaki uygulamalar yeniden simge oluşturacaklar.

Windows 7 kullananlar sürpriz bozanın içinde gösterilen anahtarları silsinler. Sonra yukarıda söylenilen işlemleri uygulasınlar.

Bazı işlem ve hizmetlerin istikrarlı çalışması için bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Windows gezgini görev yöneticisinden yeniden başlattın mı? @CooL 3131
Başlattıktan sonra, tekrar görev çubuğu simgelerini kontrol et.

Ekran Görüntüsü (47).png

Şu anda kendim denedim. Tüm görev çubuğu simge geçmişini temizliyor. Sildikten sonra, görev çubuğunda açık olan uygulamaların tekrar simgesi oluşturuluyor. Yani kaldırdığın programların simgesi oluşmuyor.

Geri
Yukarı