Çözüldü Görev çubuğundaki '?' ikonu silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

koXahar

Decapat
Merhaba arkadaşlar HP kasa bir bilgisayar var elimde. HP asistanı güncelledim ve görselde belirttiğim yerde 1 adet olan ikon güncelleme sonrası 2'ye çıktı sol taraftaki tamamen işlevsiz durumda sağ taraftaki ile açılıyor. Sol taraftaki ikonu nasıl kaldırabilirim? Üzerine sağ tıkladığımda normal görev çubuğunda bir yere tıklamış gibi görev yönetici açma gibi seçenekler çıkıyor.
Görsel:

1606645919018.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • HP Support Assistant'a giriş yapın.
  • Sağ üstte bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Aşağıdaki kısımda, "Display an icon in the Taskbar" yazısının tikini kaldırın ve Save yapın. (Aşağıdaki resimdeki gibi.)
    Eki Görüntüle 755906

Kaynak: HP Community - Remove support assistant icon from taskbar
Hocam bu işlemi yaptığımda işlevi olan icon gidiyor ama o işlevsiz icon duruyor yerinde. Yani gitmiyor.
ÇÖZÜM:
Arkadaşlar HP desteği aradım adamlar dalga geçer gibi format dedi. :D Şans eseri görev çubuğuna sağ tıklayıp araç çubuklarına geldiğimde 2 adet HP asistant seçili olduğunu gördüm diğerini devre dışı bırakınca düzeldi. HP destekte çalışan arkadaşlara selam olsun.
Bu kısımdan yapabilirsiniz arkadaşlar. Bende de uygulamayı başlatınca direkt kendisi her seferinde görev çubuğuna ekliyordu, ben araç çubuğundan kaldırsam da açtığım da yine ekliyordu neyse çözüm bu tiki kaldırmak.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10)_LI.jpg
    Ekran Görüntüsü (10)_LI.jpg
    154,1 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı