Görev çubuğunu kilitleme

O ayarı kapatın, sonra görev çubuğunu basılı tutarak ekranın sağına, soluna ya da üstüne doğru sürükleyin. Yer değiştirecektir. Yine o ayar kapalıyken, fareyi görev çubuğunun üstüne getirerek boyutunu ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz gibi ayarladıktan sonra kilitleyerek yanlışlıkla bir şeyleri değiştirmenizi önlersiniz.

Ben hep merak etmişimdir. Şu görev çubuğunu kilitle seçeneği nedir ve ne işe yarar?

Kilitlemezseniz fare imleciniz ile görev çubuğunun yerini değiştirebilirsiniz. Kilitlerseniz değiştiremezsiniz.

O ayarı kapatın, sonra görev çubuğunu basılı tutarak ekranın sağına, soluna ya da üstüne doğru sürükleyin. Yer değiştirecektir. Yine o ayar kapalıyken, fareyi görev çubuğunun üstüne getirerek boyutunu ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz gibi ayarladıktan sonra kilitleyerek yanlışlıkla bir şeyleri değiştirmenizi önlersiniz.

Vay be 13 yıldır bilgisayar kullanıyorum ne işe yaradığını şimdi öğreniyorum :)

Anladım teşekürler.

Bağlantıdaki gösterildiği gibi simgelerin yerini ortalayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı