Görev yöneticisi açıldığı esnada işlemci kullanımı 100% oluyor

Havun

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorunum çok garip. Normal bir şey mi yoksa anormal bir şey mi anlamış değilim. Görev yöneticisini açtığım an CPU kullanımı %100 iken 1-2 saniye sonra %10'a, %5'e düşüyor. Arka plan işlemlerine de bakıyorum anormal bir program vs. göremedim. Ne yapmam lazım? Endişelenmeli miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Sorunum çok garip. Normal bir şey mi yoksa anormal bir şey mi anlamış değilim. Görev yöneticisini açtığım an CPU kullanımı %100 iken 1-2 saniye sonra %10'a, %5'e düşüyor. Arka plan işlemlerine de bakıyorum anormal bir program vs. göremedim. Ne yapmam lazım? Endişelenmeli miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Hayır, endişelenmenize gerek yok. Bu durum oldukça normal.

Sadece görev yöneticisinde değil, çoğu programda bu olur. Eski bilgisayarımda (Windows 8.1) HDD'mi defrag yaparken henüz daha işlem başlamamışken sadece sekme açılırken bile %100 görmüştüm 😑

Görev yöneticisi bende de öyle, anlık takılmaya bile sebep olabiliyor. Çok fazla uygulamanın anlık donanım kullanımlarını takip ettiği için ilk açılışında böyle olması çok garip değil bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı