Görev Yöneticisi Başlangıç Uygulamalarında ''Program'' Sorunu

ClintEastwood

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlangıç uygulamaları arasında "Program" adında ne olduğunu bilmediğim bir program var. Bunu nasıl kaldırabilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CCleaner ile kaldırabilirsiniz.

Peki bunun ne olduğunu nasıl öğrenebilirim? Silmekten ziyade ne olduğunu, nasıl geldiğini merak ediyorum. Birde internetten araştırdığımda farklı bir forum sitesinde aynı sorunu yaşayan birini gördüm. GTA V'nin bir dosyası olarak göstermiş CCleaner. Geçen günlerde bende steam üzerinden GTA V yükledim. Peki neden isimsiz ve amblemsiz? Ne işe yarar? Neden bilgisayar açıldığında çalışmaya ihtiyaç duyar? Kafamda deli sorular...

Kurup kaldırdığınız uygulamalardan kaynaklı. Bir zararı olmaz. CCleaner ile belirtildiği gibi kaldırın.

Ayrıca MalwareBytes gibi yazılımlarla sisteminizi tam tarama yaptırın her ihtimale karşı.

MalwareBytes'ın diğer programlardan farkı nedir?

CCleaner ile kaldırabilirsiniz.

Bu arada CCleaner ile baktım. Arkadaşımın telefonu için icloud falan yüklemiştim bilgisayara sonra silmiştim ondan kalan bir şeymiş. Teşekkürler sorun çözüldü.

Şu sorunu Ccleaner kullanmadan başka yolla çözebilir miyiz? (sabredemedim indirip denedim)
2 tane vardı bende program isimli uygulama kalıntısı, ikisi de önceden kaldırdığım programlar ama nedense windows böyle bir sorun yaşıyor,neyse konuya gelelim birini kaldırdım görev yoneticisi başlangıçtan gitti lakin diğeri silinmiyor ccleaner la, bir yardım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 656
Son düzenleme:
Windows Defendırla tarasam farkedir mi? Niye illa Malwarebytes (Bendede Program var Tarrattım onla tehdit bulunmadı)

Konuyu hortlatıyorum ama yukarıdaki ad yayıncı durumdan herhangi birine sağ tıklayıp komut satırını tikli hale getirirseniz başlangıçta hangi komutu çalıştırdığını, hangi exeyi çalıştırdığını görebilirsiniz. Mesela bende Microsoft Teams'i çalıştırıyormuş bu arada yazılım korsan değil Store'dan indirdim ama böyle kalmış.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    119,9 KB · Görüntüleme: 467

Geri
Yukarı