Görev Yöneticisi Başlangıçta ''Program'' Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rwetxi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlangıç uygulamalarımda, "Program" adında bir şey var. Bilgisayarımın izlendiğinden şüpheliyim ne yapabilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlangıç uygulamalarımda, "Program" adında bir şey var. Bilgisayarımın izlendiğinden şüpheliyim ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 164246
Sağ tık, dosya konumunu aç deyip neymiş bir bakın. Başlangıçta yine sağ tık yapıp devre dışı bırakın. Wnodws+r yapıp açılan yere msconfig yazıp hizmetler bölümünde de var mı diye bakın. Varsa isteğe göre devre dışı bırakın.

Program adında program olmaz. Büyük ihtimalle virüs ya da sistemin tanımadığı bir uygulama olduğu için program yazıyor olabilir. Antivirüs, malware ile bir taratın sisteminizi.

"Dosya konumu aç" düğmesine tıklanmıyor. Mallware ile tarattım 35 tane virüs buldu, lakin o "Program" durmaya devam ediyor.

Yapabiliyorsan eğer sistemini güvenli modda çalıştır. Daha sonra tekrar tarama yaptır mallware ile.

Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

CCleaner yazılımını açın.
Araçlar --> Başlangıçta --> Windows kısmındaki bilinmeyen uygulamaları pasife al. Ardından sil.

Öncelikle benim bildiğim kadarıyla bu bir dosya artığı olsa gerek diye düşünüyorum. Bende mesela Rockstar diye bir dosyada var ondada aynı öyle dosya var. O yüzden büyük ihtimal sıkıntı olacağını düşünmüyorum ve ben yine onu etkin tutuyorum ne olur ne olmaz. Siz yine antivirus programı ile taratın.

Biraz konuyu hortlatmış olacağım ama aynı şey bende de var şuan aslı astarını bilen var mı? PC'yi taratacağıım yoksa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı