Görev Yöneticisi birden fazla Opera gösteriyor

Valla, önce Operalarda açık olan sayfalardan önem verdiklerinizi bir klasörde kısayol olarak toplayın.
Sonra bütün Operaları durdur/kapat neyse adı, onu yapın.
Eminim, illa ki en az biri durmaz. Bununla uğraşmak çok yorucu, boşverin.
Açık uygulamalarınızı kaydedin ve kapatın.​
Ve en nefret ettiğim çözümü uygulayın: Oturumu kapat, yeniden giriş yap. Üzgünüm.​
Umarım üstteki iki adıma gerek kalmaz.

Bu arada şöyle bir şey var bazen normal gözüküyor görev yöneticisinde bazen bu durum oluşuyor.
Log out, log off yani, Windows'tan.

Bilgisayar konusunda pek becerikli değilim biraz yardımcı olur musunuz? Normal kullanıcı oturumu kapatmaktan mı bahsediyoruz bu zaten PC kapanırken olmaz mı?
Ve ne işe yarıyor bu log out log off.

Windows bir, çok kullanıcılı işletim sistemidir. Çok kullanıcılılığın bazı farklı katmanları vardır. Senin kullandığın Windows'ta, aynı anda tek bir kullanıcıya hizmet verir. Yine de, kullanıcı, ama otomatik olarak, ama elle, Windows kullanıcı oturumuna giriş yapar. Anladığım kadarıyla senin PC, açılırken, Windows otomatik olarak senin oturumunda açılıyor, öyle mi? Yani bir kullanıcı adı/şifre girişi yapmıyorsun, Windows'a girmak için?

Yapıyorum şifre var. Ve eğer dediğini doğru anladıysam başlat menüsünden oturumumdan çıkıp geri girdim ve bir değişiklik yok.

"Çıkıp geri girmek" yanlış anlamadıysam, sign out ya da oturumu kapat demek değildir.
Şunu yapacaksın:
1647536812287.png

Windows/start ikonuna farenin sağ tuşu ile bas. "Kapat veya oturumu kapat"ı aç. Oradan da "Oturumu kapat"ı seç.
Geri girdiğinde Operalar yine açıksa. Bu sefer "yeniden başlat"ı seç.
Ama önce, açık programın varsa verilerini kaydet, sayfaların varsa, kısayollarını al.

Oturumu kapat yaptığımda Opera'lar kapalı oluyor ama Opera'yı ilk açışımda her şey normal. Sonra kapatıp tekrar açtığımda tekrar bozuluyor yeniden başlatı deniyorum.
Yeniden başlat da çözmedi :(
Bug galiba aynı Opera'da sabit iken Görev Yöneticisi'ni kapatıp açtığımda birinde düzgün oluyor diğerinde bozuk herhalde görüntü bugı. Sizi de yordum kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı