Görev Yöneticisi CPU %100 kullanılıyor

MuhammedAli00

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD Radeon R7 240 4 GB
İşlemci
Intel Core İ3 3220
Görev Yöneticisi ilk açıldığında CPU %100 oluyor ve saniyeler içerisinde %3 civarlarına düşüyor. Sebebi nedir?

İlk açtığınızda normal, herkeste böyle. Daha sonra olması gereken seviyelere düşüyor.

1642357873892.png

Sebebi görev yöneticisini açmanız. İşlemci zamanla gelen ufak işleri yaparken birisi gelip görev yöneticisini aç, var olan tüm işlemlerin tüm bilgilerini topla, anlık olarak toplayıp dur, sürekli bunların değerlerini göster, grafiğe dök vb. şekilde talimat veriyor. Bu işlemleri oturup elinizle yapmaya çalışın bakalım siz yüzde kaç kullanılacaksınız?

Sebebi Görev Yöneticisi'ni açmanız. İşlemci zamanla gelen ufak işleri yaparken birisi gelip Görev Yöneticisi'ni aç, var olan tüm işlemlerin tüm bilgilerini topla, anlık olarak toplayıp dur, sürekli bunların değerlerini göster, grafiğe dök vb. şekilde talimat veriyor. Bu işlemleri oturup elinizle yapmaya çalışın bakalım siz yüzde kaç kullanılacaksınız?

Daha güzel açıklanamazdı sanırım

%100 yazan kısma tıkla işlemcini hangi uygulama kullanıyorsa tabloda en üst kısma alacak ardından işlemcin ne ile meşgul göreceksin.

Anladım hocam cevaplarınız için teşekkürler kafama takıldı bende her yerde forumlarda araştırdım bazıları normal bazıları ise virüs dedi tam olarak anlayamamıştım durumu bende okumak yerine sizlere sormak istedim.
%100 yazan kısma tıkla işlemcini hangi uygulama kullanıyorsa tabloda en üst kısma alacak ardından işlemcin ne ile meşgul göreceksin.

Sebebi Görev Yöneticisi'ni açmanız. İşlemci zamanla gelen ufak işleri yaparken birisi gelip Görev Yöneticisi'ni aç, var olan tüm işlemlerin tüm bilgilerini topla, anlık olarak toplayıp dur, sürekli bunların değerlerini göster, grafiğe dök vb. şekilde talimat veriyor. Bu işlemleri oturup elinizle yapmaya çalışın bakalım siz yüzde kaç kullanılacaksınız?

Anladım hocam yanıtınız için teşekkürler güzel anlatım olmuş üzerimden yük kalktı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı