Görev Yöneticisi GPU kullanımı anlık %100 gözükmesi normal mi?

Matany

Hectopat
Görev Yöneticisi'ni ilk açtığım zaman anlık olarak %100 gözüküyor ve düşüyor Kaspersky ve Malwarebytes tam tarama yaptım bir şey çıkmadı böyle olması normal mi? Görev Yöneticisi'ni her açtığımda böyle gözüküyor anlık olarak fakat sıcaklık değeri normal gibi duruyor.

Hayır. Şu an Görev Yöneticisi'ni aç, GPU kullanımı da gözükecek şekilde sağ taraftan biraz büyüt ve tekrar video kaydı çek. Görelim yani hangi uygulama GPU'yu kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam yanlış anladınız galiba. İlk açıldığında gelen pencereyi sağ tarafa doğru büyütün CPU, Bellek falan yazıyor orada GPU'yu da görelim yani onu diyorum.

O kısımda GPU seçeneği yok ama bende hocam.
Böyle olması lazım, değil mi?

1714601937363.png

Eki Görüntüle 2184283

Dediğiniz gibi yaptım fakat şu anda ilginç bir şekilde video kaydı alamıyorum.

Eki Görüntüle 2184283

Şöyle bir şey istiyorsunuz sanırım.

Buyurun.

Resimdeki artış Chrome donanım hızlandırmadan dolayı olabilir mi? Sadece video izlerken artıyor YouTube üzerinden.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-02 033951.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-02 033951.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım fakat şu anda ilginç bir şekilde video kaydı alamıyorum.

Şöyle bir şey istiyorsunuz sanırım.

Buyurun.

Resimdeki artış Chrome donanım hızlandırmadan dolayı olabilir mi? Sadece video izlerken artıyor YouTube üzerinden.
Muhtemelen görev yöneticisi ya da Windows 11 ile alakalı bir durum. Yanlış falan hesaplıyordur. Olabilir böyle şeyler. Çok takmamak lazım. Video izlerken GPU kullanımı artması normal zaten.

Muhtemelen Görev Yöneticisi'ya da Windows 11 ile alakalı bir durum. Yanlış falan hesaplıyordur. Olabilir böyle şeyler. Çok takmamak lazım. Video izlerken GPU kullanımı artması normal zaten.

Attığım videolarda GPU'yu kullanan herhangi şüpheli bir uygulama fark etmediniz değil mi? Dediğim gibi daha önce Kaspersky ve Malwarebytes tam tarama yaptım bir şey çıkmadı. Şu an sistemi yeni aldığım için biraz şüpheci yaklaşıyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı