Görev yöneticisi ve kurulum dosyaları açılmıyor

berkayask

Decapat
Daha fazla  
Görev yöneticisini açarken taskgmr.exe hatası veriyor. Ayrıca Malwarebytes'ı indirdim ama kurulum dosyasını açamıyorum. Tıklıyorum hiçbir hata vermiyor ama kurulum dosyası açılmıyor. Regedite giremiyorum. CMD.exe'yi yönetici olarak açamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Çare format mı? İşletim sistemim Windows 8.1.
Bu arada bilgisayarı tekrar yeniden başlatınca düzeldi ama bir daha olacak diye korkuyorum. Virüsten kaynaklı bir şey olabilir diye düşünüyorum. Şu anlık düzeldi ama neden oldu acaba az önce?

Son düzenleme:
Combofix ve Malwarebytes ile bir tarama yapmanı öneririm.

gpedit.msc yazın ve gelen ekrandan > kullanıcı yapılandırması > yönetim şablonları >sistem > CTRL alt Del seçenekleri > görev yöneticisi devre kaldır yapılandırılmadı yap.

Kısacası görselde ki gibi olsun.

1610448590135.png

Arkadaşlar teşekkür ederim. Yeniden başlatınca sorunun çözüldüğü belirtmiştim. Şimdiki adımım Malwarebytes ile bir tarama yapmak olacak. İleride bir daha karşılaşabilirim çünkü bununla. @Tek7HackDedi Bu arada dediğin gpedit.msc'ye bilgisayarı yeniden başlatmadan önce giremiyorum.
gpedit.msc yazın ve gelen ekrandan > kullanıcı yapılandırması > yönetim şablonları >sistem > CTRL alt Del seçenekleri > görev yöneticisi devre kaldır yapılandırılmadı yap.

Kısacası görselde ki gibi olsun.

Eki Görüntüle 831516
Bu arada gpedit.msc yok yani bilgisayarda bulunamadı diyor.
1610449675394.png

sfc/scannow ile tarama yaptım böyle bir sonuç verdi ne yapmam lazım. Ayrıca malwarebytes ile tarama yaptığımda 18 zararlı öğe buldu kaldırdım onları.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı