Windows 10 görev yöneticisi ve regedit açılmıyor

konichiwq

Decapat
Daha fazla  
C diskini D ye çevirdim. Sonra D diski kayboldu, yani silindi ve program açılmıyor. Görev yöneticisi regedit Windows Defender kullanılmıyor, "motor kullanabilir değil" diyor.

C'yi nasıl D'ye çevirdiniz? Copy-paste yaptıysanız geçmiş olsun, dosyaları bozmuşsunuzdur. Varsa sistem geri yükleme noktasına dönün, yoksa temiz kurulum yapın.
Önce USB hazırlayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra rehberi takip edin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

C diskini D ye çevirdim. Sonra D diski kayboldu, yani silindi ve program açılmıyor. Görev yöneticisi regedit Windows Defender kullanılmıyor, "motor kullanabilir değil" diyor.

Makinenizin Microsoft'un en son güvenlik yamaları ile güncel olup olmadığını da kontrol edebildiniz mi?

Yerleşik yönetici hesabını etkinleştirmeye çalışabilir ve Windows Defender'ı düzeltip etkinleştiremeyeceksiniz:
1. Klavyenizdeki Windows+R tuşuna basın ve "CMD" yazın, ardından Tamam tuşuna basın.
2. Komut istemi penceresinde net kullanıcı yöneticisi /active: Yes yazın ve Enter tuşuna basın.
3. Yeniden başlatma yapın, yönetici hesabınıza giriş yapın.
4. Bir kez yapıldıktan sonra, lütfen aşağıdaki yöntemleri gerçekleştirmek:

Yöntem 1: Windows uygulamalarını yeniden kaydetme.
1. Arama çubuğunuzda "Windows PowerShell" yazın ve yönetici olarak Çalıştır'ı seçin.
2. Komutu yazın:
[kod] Set-ExecutionPolicy Sınırsız[/kod] tuşuna basın ve Enter tuşuna basın.
[kod] GET-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_. InstallLocation)\AppXManifest.xml"}[/code] tuşuna basın ve Enter tuşuna basın.
3. PowerShell penceresini kapatın ve C:/Users/yourusername/AppData/Local'a gidin ve "TileDataLayer" > klasörünü arayın bulunursa klasörü silin (klasör yoksa bir sonraki adıma geçin)
4. PowerShell penceresini kapatın ve yöntem 2'ye geçin.

Yöntem 2: Sistem dosyalarını onarmak için SFC ve DISM komutunu lütfen çalıştırın.
1. Arama çubuğunda "komut istemi" yazın ve yönetici olarak Çalıştır'ı seçin.
2. Sırayla aşağıdaki komutları yazın.
Sfc /scannow sonra Enter tuşuna basın.
[kod] Dism.exe /online /cleanup-image /CheckHealth[/code] tuşuna basın.
[kod] Dism.exe /online /cleanup-image /ScanHealth[/code] tuşuna basın sonra Enter tuşuna basın.
[kod] Dism.exe /online /cleanup-image /RestoreHealth[/code] tuşuna basın sonra Enter tuşuna basın.
3. Bir kez yapılır ve tekrar kontrol bir yeniden başlatma gerçekleştirin.

Yöntem 3:
Güvenlik duvarınızı/virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakıp aynı sorunla karşıkarşıya kalıp kgörüneceğinize bakın.

Yöntem 4: Yeni bir kullanıcı hesabı (yerel hesap) oluşturma.

Umarım yardımı olur.

Son düzenleme:
Copy-past yapmadım regedit den varsayılanı D yaptım okadar yeniden başlattım ve win güvenlik görev yöneticisi ve regedit setup dosylaarı açılmıyor

Geri
Yukarı