Görev yöneticisinde birden fazla Microsoft Edge var

Last Trials

Centipat
Daha fazla  
Görev yöneticisinde birden fazla Microsoft Edge var, kapatsam ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürü olması normal. Microsoft Edge'in gereken işlemleri onlar. Sekme sayısını göstermiyor tam olarak.

@Last Trials Microsoft Edge kullanmadığın yani kapalı olduğu halde mi çalışıyor?

Görev yöneticisinde Edge'in işlemini sonlandırılabilir fakat tarayıcıyı tekrar açtığında yine arka planda çalışmaya devam eder. Edge/Sistem ayarlarından görseldeki ayarları pasif hale getirmeni öneririm.

68.png

Uygulama süreci ve bu sürece bağlı bir ağaç vardır hepsinin bir görevi vardır, kafasına göre açıp kapatmaz. Günümüz şartlarında minimum 8 adet açılır.

Aktif olmadığı halde çalışır olabilir bunun sebebi günümüz uygulamalarında özellikle chrome tabanlı tarayıcılarda arkada çalışan ek süreçler olmasıdır(plugins vs)

Edge'nin hiç çalışmasını istemiyorsanız Sistem ve performans ayarları altında yer alan açılış desteği ve buna bağlı ayarları kapatın.

abc58385-07dc-4920-a789-61e0980045d4.png

@Last Trials Microsoft Edge kullanmadığın yani kapalı olduğu halde mi çalışıyor?

Evet kapattım ve bir şey olmadı acaba neden olabilir Microsoft kendi uygulamasını goz önüne koymak icin yapiyor galiba.

Görev yöneticisinde Edge'in işlemini sonlandırılabilir fakat tarayıcıyı tekrar açtığında yine arka planda çalışmaya devam eder. Edge/Sistem ayarlarından görseldeki ayarları pasif hale getirmeni öneririm.

Eki Görüntüle 1539876

Pasif hale getirmedim ama başlangıçta açılan uygulamalardan devre dışı yaptım.

Uygulama süreci ve bu sürece bağlı bir ağaç vardır hepsinin bir görevi vardır, kafasına göre açıp kapatmaz. Günümüz şartlarında minimum 8 adet açılır.

Aktif olmadığı halde çalışır olabilir bunun sebebi günümüz uygulamalarında özellikle Chrome tabanlı tarayıcılarda arkada çalışan ek süreçler olmasıdır(plugins vs)

Edge'in hiç çalışmasını istemiyorsanız sistem ve performans ayarları altında yer alan açılış desteği ve buna bağlı ayarları kapatın.

Eki Görüntüle 1539880

Hallettim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı