Çözüldü Görev yöneticisinde "Cihazınız düşük bellekte çalışıyor" uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 8X2 16GB RAM
SSD veya HDD modeli
Apacer AS340 120GB Windows Seagate Barracuda 1TB
Ekran kartı
Sapphire RX6600
Anakart
Gigabyte B450M S2H V2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Aynı böyle bir uyarı aldım. İki dakika dışarı çıktım sonra tekrar geri geldim, o zaman bilgisayar açıktı. Brave donmuştu ayrıca Discord falan hiçbir şey yanıt vermiyordu. Görev yöneticisine baktığımda cihazınız düşük bellekte çalışıyor uyarısını verdi. Brave'yi kapatınca bu hatayı verdi. 16 GB RAM kolay kolay böyle olmaz diye düşünüyorum. Ne yapmam gerek? Ayrıca şu an baktığım da çok bir program açık değil ama %73 bellek dolu. Ne yapmam gerek?

Screenshot_131.png

Screenshot_132.png

PC için tarama da yapın. Bir de Sanal RAM kontrol edin. Kapalı ise açıp deneyin.

RAM'lerin frekansını kontrol eder misin?

3200MHz XMP açık.

PC için tarama da yapın. Bir de Sanal RAM kontrol edin. Kapalı ise açıp deneyin.

Kaspersky tam tarama mı yapayım hocam? Sanal RAM 12 GB gözüküyor.

Screenshot_133.png

Arka Plan Hizmetlerini de seçip deneyebilirsiniz. Kaspersky ve Malwarebytes ile de tarama yapabilirsiniz. Bir ihtimalle Brave de sebep olabilir.

Tamamdır hocam. Olmazsa Brave kaldırıp tekrar deneyin.

Windows Update servisini kontrol edin. Windows + R yapın ve gelen ekrana services.msc yazın. Buradan Update'i bulup başlangıç türünü kontrol edin. Elle de yapıp deneyebilirsiniz.

Windows yedekleme ve geri yükleme veya sistem geri yükleme olması lazım. Bunu en erken tarihe çekip deneyebilirsin. Bazen bana da oluyor genelde yeni bir program indirdiğimde oluyor. Eski bir tarihe almayı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı