Görev yöneticisinde çok fazla svchost.exe işlemi

swencY

Hectopat
Merhaba bilgisayarım eskiden 10 saniye gibi bir sürede açılırken son günlerde 40 saniyede açılmaya başlamıştı. İnternette araştırdığımda svchost adlı bir uygulamanın yaptığını gördüm. Bilgisayarımda yaklaşık 50 tane svchost.exe çalışıyor. Karşısında oturum ismi ya da Adminstrator yazarsa virüsmüş. Bende 3-4 tanesinde öyle yazıyor. Ne yapmam gerekiyor ?

Karşısında oturum ismi ya da Adminstrator yazarsa virüsmüş.

Yanlış bilgi. Bkz:

1538060973135.png

Yapmanız gereken açılıştaki yazılımları kontrol etmek. Buraya göz atın ilk olarak:

1538061021313.png

Bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

Yanlış bilgi. Bkz:

Eki Görüntüle 333787

Yapmanız gereken açılıştaki yazılımları kontrol etmek. Buraya göz atın ilk olarak:

Eki Görüntüle 333790

Yanlış bilgi. Bkz:

Eki Görüntüle 333787

Eki Görüntüle 333790

Zaten hiç bir uygulamada başlangıçta açma özelliğini kullanmıyorum.

Size bir sorum olacaktı, ben UEFI kullanıyorum. Bilgisayarı açarken Anakart logosu ile yüklendikten sonra logosuz şekilde bir daha yükleniyor ve bu yükleme anında ekran kartının fanları feci bir şekilde dönüyor ve bu yüzden yavaş açılıyor. Bunun hakkında bir bilginiz var mıdır ? @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı