Çözüldü Görev yöneticisinde işlemci 35 gündür çalışıyor olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hprty

Decapat
Merhaba, 1 aylık bir tatilden sonda eve geldim ve bilgisayarımı açtım. Performansa bakarken görev yöneticisinde işlemcimin 35 gündür çalıştığı gözüküyor. İşlemci kullanım oranında, sıcaklığında ve performansında bir problem yok ama 1 ay kapalı olan bir bilgisayarın işlemcisi nasıl 35 gündür çalışıyor şeklinde gözüküyor anlam veremedim. Kapanıp açsam da düzelmiyor nerede kaldıysa oradan devam ediyor. Neden olabilir?

Çözüm
Sistemi kapatmak yerine bir kez yeniden başlatarak bu zaman sıfırlanıyor diye biliyorum bir deneyin. Hızlı başlatmayı kapatırsanız tamamen çözülür.
Merhaba, 1 aylık bir tatilden sonda eve geldim ve bilgisayarımı açtım. Performansa bakarken görev yöneticisinde işlemcimin 35 gündür çalıştığı gözüküyor. İşlemci kullanım oranında, sıcaklığında ve performansında bir problem yok ama 1 ay kapalı olan bir bilgisayarın işlemcisi nasıl 35 gündür çalışıyor şeklinde gözüküyor anlam veremedim. Kapanıp açsam da düzelmiyor nerede kaldıysa oradan devam ediyor. Neden olabilir?

Fast boot açık olan sistemlerde işlemcinin bir çekirdeği açık kalır ve bu şekilde sistem daha hızlı açılır. Bu yüzden 35 gündür açık gözüküyor. Eğer böyle olmasını istemiyorsan Shift+kapat yapman gerek.

Kesinlikle şuan yazdığıma güvenme ama bir videoda bilgisayarı kapatırken shifte basılı tutmanın komple kapattığını duymuştum.

Sorunu çözdüm, Shift'e basılı tutmadım ama, Denetim Masası > donanım ve ses > güç seçenekleri > güç düğmelerinin yapacaklarını seçin yolunu izledikten sonra "hızlı başlatmayı aç" tikini kaldırdım. Bilgisayar açılış hızında 1 saniyelik bir gecikme oldu doğal olarak, onun dışında problem çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı