Görev Yöneticisinde System %99 bellek kullanıyor

Trabzonlu_Pyro

Hectopat
Daha fazla  
Bundan birkaç gün önce başladı sorun. Bilgisayarı açtım bir baktım masaüstü arka planı yok mouse dona dona gidiyor herhangi bir yere tıklayamıyorum. GeForce Control Panelini açtım ekranda NVIDIA GPU kullanmıyorsunuz diyor alla alla bende GTX 1660 var. GeForce Experience açtım bir baktım sürücü kurulu değil gözüküyor neyse sonra aklıma bir şey geldi bilgisayarı yeniden başlatırsam düzelir falan diye düşündüm ve gerçekten de düzeldi ama bilgisayarı açtım herhangi bir sorun yoktu en azından bilgisayarı tekrar kapatana kadar. Sabah bir baktım masaüstü arka planı yok mouse dona dona gidiyor herhangi bir yere tıklayamıyorum. Zar zor bir şekilde Görev Yöneticisi'ni açtım bir baktım Bellek %99 System kullanıyor birkaç saniye daha bekledim düzelir diye düzelmiyor en sonunda kasanın tuşundan kapamak zorunda kaldım bilgisayarı açtığımda ise herhangi bir sorun yoktu. Yüksek ihtimalle yeniden aynı sorunu yaşayacağım ama format atmayı düşünüyorum. Yapmam gerekenleri bana söylerseniz mutlu olurum.

Aklıma gelenler. Son yükleme yaptığın programdan ve yaptığın işlemden kaynaklı olmuş olabilir. Trojan virusde olabilir. Son yüklemede önemli bir işlem dosya yoksa bir önceki sistem geri yüklemeyi denersin.

Bundan birkaç gün önce başladı sorun. Bilgisayarı açtım bir baktım masaüstü arka planı yok mouse dona dona gidiyor herhangi bir yere tıklayamıyorum. GeForce Control panelini açtım ekranda NVIDIA GPU kullanmıyorsunuz diyor alla alla bende GTX 1660 var. GeForce Experience açtım bir baktım sürücü kurulu değil gözüküyor neyse sonra aklıma bir şey geldi bilgisayarı yeniden başlatırsam düzelir falan diye düşündüm ve gerçekten de düzeldi ama bilgisayarı açtım herhangi bir sorun yoktu en azından bilgisayarı tekrar kapatana kadar. Sabah bir baktım masaüstü arka planı yok mouse dona dona gidiyor herhangi bir yere tıklayamıyorum. Zar zor bir şekilde Görev Yöneticisi'ni açtım bir baktım bellek %99 System kullanıyor birkaç saniye daha bekledim düzelir diye düzelmiyor en sonunda kasanın tuşundan kapamak zorunda kaldım bilgisayarı açtığımda ise herhangi bir sorun yoktu. Yüksek ihtimalle yeniden aynı sorunu yaşayacağım ama format atmayı düşünüyorum. Yapmam gerekenleri bana söylerseniz mutlu olurum.

En temizi format atmak @F@LC0N hocamın dediği gibi trojan virüs vs. olabilir.

Geri
Yukarı