Görev yöneticisindeki "0.dat" nedir?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarımı açtığımda bazen görev yöneticisinde bunu görüyorum. Yaklaşık 5 dakika kalıyor sonra yok oluyor. Sistem biraz yavaş çalışıyor o aktifken ama yok olunca hızlanıyor. Benim asıl sorum bu çalışan uygulama nedir? Ve virüs olabilir mi?

sorun.png

Merhaba. Bilgisayarımı açtığımda bazen görev yöneticisinde bunu görüyorum. Yaklaşık 5 dakika kalıyor sonra yok oluyor. Sistem biraz yavaş çalışıyor o aktifken ama yok olunca hızlanıyor. Benim asıl sorum bu çalışan uygulama nedir? Ve virüs olabilir mi?

Eki Görüntüle 599144

NVIDIA'nın uygulaması sanırım ama virüsde olabilir onun görünümünde ve ek olarak virüs programı indir dostum. Windows'un virüs programı 389 MB RAM yiyor ama Kaspersky özel ayarlar ile 40 MB RAM yiyor.

Yanına NVIDIA logosu koymuş. Buradan yola çıkarak bir şey düşünebilirsin.
Defender kullandığını görüyorum, önermediğim bir yazılım. Gördüğün gibi çok kaynak tüketiyor. İşlemcinin %10'unu Defender tüketiyor görünüyor. Ek olarak, Defender yetersizdir. Tavsiyem: Kaspersky kullanın. Tespitleri isabetlidir, daha az kaynak kullandığı için sisteminizi rahatlatacaktır.

Kötü amaçlı yazılım taskmgr.exe (Görev Yöneticisi) üzerinden tespit edilmez.
Aynen. Bir de arkadaş Defender ile korunmaya çalışıyor. Defender servisi olan Antimalware Service'den anladım. :D
Defender'den çok çok daha kaliteli korumayı misliyle az kaynak harcayarak sunan yazılımlara geçebilirmiş halbuki.

Yok hocam arada bir güncelleme olduğu zaman geliyor bu görev bayağı kastırıyor bilgisayarı fakat 5-10 dk içinde yok oluyor. Virüsle alakalı değilmiş tarattım.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı