Görev Yöneticisindeki QtWebEngineProcess.exe nedir?

Dervis

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, biraz önce bilgisayarımı açtım ve her zamanki gibi görev yöneticisini açtım (takıntılı olduğum için) ve farklı olarak "QtWenEngineProcess.exe" diye bir şey çalışıyordu ve birkaç saniye sonra kayboldu. Biraz araştırdım kimisi tehlikeli demiş kimisi ise tehlikesiz demiş ve bazıları ise Origin adlı programa ait olduğunu söylemiş ama bende Origin kurulu değil. C diskinde tarama yaptığım zaman AMD klasörünün içinde olarak gösteriyor. Sizce neden olabilir tehlikeli midir fikirlerinizi bekliyorum.
1621946743407.png

Orijinal QtWebEngineProcess.exe dosyası, Qt WebEngine, web içeriğini Qt kullanılarak oluşturulmuş uygulamalara yerleştirmek için yaratılmış bir web tarayıcısı motorudur. Yürütülebilir dosyalar bazı durumlarda bilgisayarınıza zarar verebilir. Sisteminizde ani takılmalar veya gereksiz işlemci kullanımları gözlemliyorsanız temiz kurulum yapın derim.

Kaynak:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda lisanslı Kaspersky ve MBAM kullanıyorum ve bilgisayarımda sadece Spotify, Google Chrome, Steam, AMD Software, WinRAR, Discord kurulu, crackli bir şey de yok. Girdiğim siteler de belli ama bu beni format atmamaya ikna etmiyor.

Bilgisayarımda lisanslı Kaspersky ve MBAM kullanıyorum ve bilgisayarımda sadece Spotify, Google Chrome, Steam, AMD Software, WinRAR, Discord kurulu, crackli bir şey de yok. Girdiğim siteler de belli ama bu beni format atmamaya ikna etmiyor.
AMD ile alakalı hocam. Bende de var.
1621947630339.png

Yeni konular

Geri
Yukarı