Görev yöneticisindeki startupda başlangıç menusunde hiçbir uygulama yok

ffshinji

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Konuda da belirttiğim gibi görev yöneticisindeki başlangıçta hiçbir program gözükmüyor.

Şöyle ki Spotify bilgisayar açılınca açılıyor mesela fakat görev yöneticisinden kapatmak istediğimde başlangıçta Spotify yok.
İnternet de hafif bir araştırma yaptım SFC scannov atın diyorlardı attım ve düzelmedi, Windows repair tool kurun diyorlardı kurdum yine düzelmedi.

Yardımcı olacak var mı arkadaşlar acaba?
Arkadaşlar autoruns programını indirerek başlangıçtan çalışmasını istemediğim programları kaldırdım.

Fakat benim istediğim şey, görev yöneticisindeki başlangıç menüsünde o uygulamaları görmek

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Windowsun kurulu olduğu dizin>Kullanıcılar>KullanıcıAdı>AppData>Roaming>Microsoft >Windows>Başlat Menüsü>Programlar

Yolunu izle. Başlangıç klasörü varsa eğer onu sil, Startup adında klasör oluştur. Yeniden başlat ve kontrol et. Olmazsa komut istemini yönetici olarak çalıştır, scannow komutunu tekrar dene.

AppData klasörü gizlidir, klasör seçeneklerinden/görünüm sekmesinden gizli ögeleri göster seçeneğini aktif edin.

scannov u 5 kere yaptım olmadı.

Başlat menüsü> programlar kısmını çok anlayamadım eke görselini ekledim ne yapmam gerek bir daha söyler misin

Dosya Ekleri

• 121221.jpg
    121221.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 65
Görseldeki programs klasörünün içine Startup adında klasör oluştur, yeniden başlat ve tekrar görev yöneticisini kontrol et. Eğer herhangi bir uygulama yine görünmüyor ise oluşturduğun startup klasörünün içine bir uygulama kısayolu atıp tekrar görev yönetici üzerinden kontrol et. Bildiğim kadarıyla işe yaraması lazım. İşe yaramazsa başka yöntemlere de bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı