Görev yöneticisindeki "taskwinqn.exe" nedir?

EndoCryne

Hectopat
Başlıkta dediğim gibi görev yöneticimdeki bu programlar ne? Bir anda ortaya çıktılar dosya konumu aç dediğimde ise Windows sürücüsünde saçma sapan klasörleri açıyor. Problem şu ki; hem klasörler boş hem de direk sürücüye gidince öyle klasörler yok. Bunlar virüs müdür? PC'de antivirüs yok. Defender'de kapalı.

Görev Yöneticisi 5.05.2022 21_50_08_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olduklarını bilmiyorum. İnternette de bulamadım fakat benim görev yöneticimde bulunmuyorlar. Sistemi Malwarebytes ile tam taramadan geçirmekte fayda var.

Normalde Windows servisi gibi duruyor. Bazı virüsler de bu şekilde gözükebiliyor. Dosya konumu tam olarak ne gözüküyor? System mi?

Üzerlerine sağ tıklayıp özelliklerine gider misiniz?
Açılan sekmede üstteki menü sırasında "Dijital İmza" menüsü var ise oranın resmini,
Yok ise ayrıntılar menüsünün ekran resmini atar mısınız?

Normalde Windows servisi gibi duruyor. Bazı virüsler de bu şekilde gözükebiliyor. Dosya konumu tam olarak ne gözüküyor? System mi?

C: Diski(benim Windows'un olduğu disk)burada saçma sapan klasörlerde gözüküyor(Görev Yöneticisi'nden konumuna aç deyince)ama klasörler boş ve direkt C:'ye girince klasörler görünmüyor(gizli öeler gözüküyor).

Anladım hocam. Her ihtimale karşı tarama da yapın.

Üzerlerine sağ tıklayıp özelliklerine gider misiniz?
Açılan sekmede üstteki menü sırasında "Dijital İmza" menüsü var ise oranın resmini,
Yok ise ayrıntılar menüsünün ekran resmini atar mısınız?

Dijital imza yok ayrıntılar ise şöyle; (4 programda aynı)

Dosya Ekleri

• Görev Yöneticisi 5.05.2022 23_04_47.png
    Görev Yöneticisi 5.05.2022 23_04_47.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Cevap veren herkese teşekkür ederim. Malwarebytes indirip tarattım. 100 tane tehdit buldu. Trojanından backdoora malwareden PUP'a (hatta local>tempde bir VC_REDİSTX86.exe buldum arkadaş buna bile virüs koymuşlar).
Hocalarım.Virüsün dosyalarını buldum.Windows klasöründeki temp klasöründe.eğer orda değilse temp'in içindeki ".NET" klasördedir.hatta bir dosyanın VT raporunu atim(Bu dosya hepsinde var)(malwarebytes bütün virüsleri bulup silmişti.hepsini silememiş demekki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı