Görev yöneticisindeki uso cor ve user mode nedir?

Yer
İstanbul/Ataşehir
UsoCore Worker Procces'i biraz önce gördüm fakat, şimdi göremedim. Ama user mode font driver host diye bir şey var. Bunlar nedir acaba? Teşekkürler. Uso Core worker.exe'yi kontrol ettim. System32'de bulunuyor.
@Zakramoreas hocam ilgilenirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20201211_192817.jpg
    20201211_192817.jpg
    472,4 KB · Görüntüleme: 65
Anladığım kadarıyla fontun (yazı stilinin) yönetilmesi ile ilgili bir işlem. Eğer yüksek CPU ve RAM kullanmıyorsa endişelenecek bir şey yok :)

Hocam zaten dosya konumu System32'de, kontrol ettim.
Peki yazı stili dediğiniz, uso Core worker.exe mi?
Yoksa user mode font mu?
User mode font için.

Use Core worker.exe için şunu söyleyebilirim:
Windows 10 1903'ten sonra güncellemeleri yüklemek ve devam ettirmek için USO client.exe kullanılmaya başlanılmış. Bu da anladığım kadarıyla onun bir işlemi. Yine yüksek CPU ve RAM kullanımı oluşturmuyorsa problem yok :)

User mode font için.

Use Core worker.exe için şunu söyleyebilirim:
Windows 10 1903'ten sonra güncellemeleri yüklemek ve devam ettirmek için USO client.exe kullanılmaya başlanılmış. Bu da anladığım kadarıyla onun bir işlemi. Yine yüksek CPU ve RAM kullanımı oluşturmuyorsa problem yok :)

Anladım hocam sağ olun.

@Zakramoreas bende de aynısı var bende hem uso core worker bir de usermode font driver host var
Uso Core 48mb harcıyor usermode font driver host 1,3mb harcamakta Cpu yükselişi gibi bir durum yok 1 sıkıntı çıkarmı acaba
windows 10 1909 sürümünü kullanıyorum
bazen user core 1 işlem yaptığımda 0.2 bir cpu durumu oluyor internet sayfalarında kapatılması önerilmez yazıyor sizce ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı