Görev yöneticisinden herhangi bir uygulamanın önceliğini ayarlamak

Dinozoflar

Hectopat
Selam arkadaşlar. Bazı oyunlarda özellikle işe yarayan, bu ayrıntılar sekmesinden ayarlanan öncelik ayarlamayla ilgili iki sorum olacak;

1- Öncelik derken burada işlemci mi, yoksa RAM mi uygulamaya öncelik sağlıyor?
2- Çoğu oyunda kullandığımız "yüksek" öncelik seçildiğinde bir uyarı çıkıyor ve sistemin kararsız hale gelebileceği yazıyor. 22 senedir bilgisayar kullanıyorum, hiç başıma gelmedi fakat önceliği yüksek ayarlamanın herhangi bir yan etkisi, zararı olur mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Bazı oyunlarda özellikle işe yarayan, bu ayrıntılar sekmesinden ayarlanan öncelik ayarlamayla ilgili iki sorum olacak;

1- öncelik derken burada işlemci mi, yoksa RAM mi uygulamaya öncelik sağlıyor?
2- çoğu oyunda kullandığımız "yüksek" öncelik seçildiğinde bir uyarı çıkıyor ve sistemin kararsız hale gelebileceği yazıyor. 22 senedir bilgisayar kullanıyorum, hiç başıma gelmedi fakat önceliği yüksek ayarlamanın herhangi bir yan etkisi, zararı olur mu?

Teşekkürler.

Ben bazı uygulamalarını öncelik verdim bazılarını düşürdüm şu anlık sıkıntı yok bildiğime göre işlemci öncelik sağlıyor.

Ben bazı uygulamalarını öncelik verdim bazılarını düşürdüm şu anlık sıkıntı yok bildiğime göre işlemci öncelik sağlıyor.

1-işlemciyi daha fazla veriyor diye biliyorum.
2-kararsız dediği mesela arkada oyun ve Chrome açık Chrome'da performans düşüklüklerine yol açabiliyor.
Evet ben de öyle biliyorum, tamam sorun yok o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı