Görev Yöneticisinden Uygulama Nasıl Kapatılır?

Enes Hatip

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

O yukarıda gördüğünüz uygulama hep açık kalıyor. İşlemde bulunmuyor.

İnternet 700 KBPS'de ama oyunlara girdiğimde ani ping yükselmeleri oluyor. 5 DK falan sürüyor (LOL, CS:GO)
Ben bu uygulamanın sorumlu olduğunu düşünüyorum. Nasıl kapanır nasıl silinir bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görevi Sonlandır, dediğin zaman kapatılır. Eğer işe yaramıyor ise... Kapatmak istediğin uygulamanın üzerine gel, sağ tıkla ayrıntılara git, uygulama otomatik seçili olacak o kısımda ve görevi sonlandır.

Bahsi geçen şahıs bir uygulama değildir, o yüzden kapatamazsınız. Kendileri bir Worm'dür, tek amacı sisteminizi yavaşlatıp, ağınızı meşgul etmektir. Mutlaka temizlenmesi gerekir, ilk önce nerden bulaştığını tespit edin virüs taraması yaptırın. (%99 yetişkin siteleri veya clickbaitten bulaşır.) Tarayıcınıza bulaşmışsa tarayıcınızi silin , virüs taraması yapıp tekrar kurun. İleri derecede wormler format artırabilecek düzeydedir, fazla yayılmadan temizlenmesi en iyisidir.

@Cagberk Teması win. classic olabilir;). Uygulamanın üzerine sağ tıklayıp işleme git dedikten sonra tekrar sağ tıklayıp "işlem ağacını sonlandır" seçeneğine tıkla. Biraz bekle yeniden açılırsa en son sonlandırdığın uygulama üzerinde aynı işlemi tekrarla. Sürekli açılıyorsa trojan olması yüksek ihtimal. İşletim sistemin win 7 ise bilgisayarını sistem geri yükleme noktası oluşturup güvenli modda combofix programı ile taratmanı öneririm.

@Cagberk Teması win. classic olabilir;). Uygulamanın üzerine sağ tıklayıp işleme git dedikten sonra tekrar sağ tıklayıp "işlem ağacını sonlandır" seçeneğine tıkla. Biraz bekle yeniden açılırsa en son sonlandırdığın uygulama üzerinde aynı işlemi tekrarla. Sürekli açılıyorsa trojan olması yüksek ihtimal. İşletim sistemin win 7 ise bilgisayarını sistem geri yükleme noktası oluşturup güvenli modda combofix programı ile taratmanı öneririm.
Konu zaten win7 başlığına açılmış, benim hatam. [emoji1] Temayı unuttum direk eskilere gitti aklım :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı