Görmediğimiz derslerden nasıl başarılı olabiliriz?

KatliyeN

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şöyle ki ben bir lise öğrencisiyim. Daha yıl başından beri hocalarımızın internet, elektrik, uyanamama gibi sorunlarından ötürü fizik, biyoloji, kimya, coğrafya, tarih derslerini görmedik. Ancak bizden istenen şey ise 1 hafta sonraki sınavlarda başarı elde etmemiz. Dalga mı geçiliyor yoksa cidden eğitimde öğrenci gözünden veya objektif olarak bakan kimse mi yok?

Bu durumda sınav yapmaları aşırı saçma, adeta geleceğimizi yakıyorlar. Özellikle bu sene sınav senesi olanların daha da kötü.

Bilmediğim konuyla ders de çalışamıyorum. Oyun oynamaya çalışıyorum kafamda bu var hevesim kaçıyor yemek yiyesim bile gelmiyor.

Otur çalış. Ben Eylül'den beri 5 saat çalışmanın altına düşmedim zaman zaman 8 saati bulduğu oluyordu, sadece canlı ders değil ben hep youtube'dan çalıştım canlı derse 1 haftadır giriyorum bütün 1.sınav ünitelerim bitti soru çözüyorum. Bahane değil çözüm üret.
Bilmediğim konuyla ders de çalışamıyorum. Oyun oynamaya çalışıyorum kafamda bu var hevesim kaçıyor yemek yiyesim bile gelmiyor.
Bak oyun oynuyormuşsun. Sence hangimiz başarıya ulaşacak? Çabalayan mı Oyun oynayan mı? Bu arada sınavlar 15 kasım gibi başlayacak muhtemelen şimdiden sıkarsan kendini bir problem olmaz.

Otur çalış. Ben eylül'den beri 5 saat çalışmanın altına düşmedim zaman zaman 8 saati bulduğu oluyordu, sadece canlı ders değil ben hep YouTube'dan çalıştım canlı derse 1 haftadır giriyorum bütün 1.sınav ünitelerim bitti soru çözüyorum. Bahane değil çözüm üret.

Bak oyun oynuyormuşsun. Sence hangimiz başarıya ulaşacak? Çabalayan mı oyun oynayan mı? Bu arada sınavlar 15 Kasım gibi başlayacak muhtemelen şimdiden sıkarsan kendini bir problem olmaz.

Oyun oynamıyorum.Hevesim yok zaten ve de gördüğüm matematik, edebiyat, felsefe gibi derslerde konu tekrarı yapıp test çözüyorum. Ama görmediğim derslerle ilgili temel bilgim olmadığı için çalışamıyorum.

Oyun oynamıyorum.Hevesim yok zaten ve de gördüğüm matematik, edebiyat, felsefe gibi derslerde konu tekrarı yapıp test çözüyorum. Ama görmediğim derslerle ilgili temel bilgim olmadığı için çalışamıyorum.
Youtube'da mutlaka vardır, sırf benim matematik temelim yok diye sıfırdan başladım ve bitirdim.

Geri
Yukarı