Görmek İstediğimiz Rapor Dönüşleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@actanonverba Evet belirtmek iyi olur ama bazı anlarda aşırı yoğunluktan vakit bulmak zor. Zaten yazım yanlışı olduğuna dair bildirim alıyorsun, yanlış yapmamak için imla kurallarını öğrenmek gerek.
İnsan bildiği halde de bazen hata yapabilir, bu zaten az çok belli oluyor. Bunun için de mesajı göndermeden önce kontrol etmek çok faydalı olacaktır.
Kendi kendinizin moderatörü olun :)

@actanonverba Evet belirtmek iyi olur ama bazı anlarda aşırı yoğunluktan vakit bulmak zor. Zaten yazım yanlışı olduğuna dair bildirim alıyorsun, yanlış yapmamak için imla kurallarını öğrenmek gerek.
İnsan bildiği halde de bazen hata yapabilir, bu zaten az çok belli oluyor. Bunun için de mesajı göndermeden önce kontrol etmek çok faydalı olacaktır.
Kendi kendinizin moderatörü olun :)
Katılıyorum ve teşekkürler ancak şu durumlar yaşandıkça insanlar soğuyacak bilginiz olsun.
1570838751558.png

Türkçede bağlaç veya virgül kullanarak iki cümleyi tek cümle halinde yazamıyor muyuz?
Gece can sıkıntısından konulara bakıp yardımcı olayım dedim bilgim dahilinde her zamanki gibi ama uyarı yedim 1 saat. Son derece gereksiz şekilde, anlamsız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum ve teşekkürler ancak şu durumlar yaşandıkça insanlar soğuyacak bilginiz olsun.Eki Görüntüle 447242
Türkçede bağlaç veya virgül kullanarak iki cümleyi tek cümle halinde yazamıyor muyuz?
Gece can sıkıntısından konulara bakıp yardımcı olayım dedim bilgim dahilinde her zamanki gibi ama uyarı yedim 1 saat son derece gereksiz şekilde anlamsız.
Devrik cümlenin de devrik halini yazıyor gibisin. Cümlenin sonuna gelene kadar çorba oluyor. Nerede duraklaması gerektiğini anlayamıyor insan, bağlaçların ve virgüllerin amacı da bu karışıklıkları önlemek zaten.
Eski mesajlarını bilmiyorum ama son mesajın için yazdım bunları. Aklında bir cümle belirleyip yazmak yerine, yazarken aklına gelenleri sıralamışsın sanki.

@actanonverba Genel olarak söylüyorum bağlaç haricinde bazıları nokta koymadan devam ediyor. Cümleler birbirine karışıyor.
Mesela son mesajınızda “uyarı yedim 1 saat” cümle burada bitiyor.

“Son derece gereksiz şekilde anlamsız” “şekilde”den sonra virgül gerekiyor.
Basit hatalar, özen gösterilirse sorun olmayacaktır.
Kurallar herkes için geçerli.

Burası bir devlet dairesi değil, aşırı ciddi olmaya gerek yok. Aşırı ciddileşmek de, aşırı samimileşmek de iyi değildir. Her 2 cephe de ortasını bulmalı, daha fazla eğleneceğinize eminim :) Hayatımızda, en azından benimkinde yeterince stres, sorun var zaten. Bari bu tarz ortamlarda stres atalım.

Son düzenleme:
Cezalar zaten artık eskisi gibi bir gün falan değil. Çok dert edecek kadar yüksek değil yani. Ama biraz da kafa olarak rahat olmakta fayda var. Yani sanal ve sosyal bir ortam bu. Yazmak istiyorsan yaz geç. Muhatap olmak istemiyorsan dön arkanı diğer konuya geç n'olacak:) Herkese laf yetiştirilir mi burada. Normal hayatta muhatap olmayacağın biriyle burada tartışmanın alemi yok zaten;)

Keyif yapın burada keyif:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı