Görsel iletişim tasarımı için TYT'de matematik çözmek gerekli mi?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu bölümü okumak istiyorum. Mesela TYT matematik ortalama net 9.5 diyor. Ben matematik yapamadığım, tasarıma ve bilgisayara ilgim olduğu için bu bilgisayar ile alakalı olan tek sözel bölüm olduğu için istiyorum. Atıyorum matematiği hiç cozmesem onun yerine fende bu neti yapsam? Ya da edebiyat netini biraz arttirsam biraz fen yapsam olur mu? Yoksa net olarak bu kadar matematik lazım mı?

Her sene 5-6 tane çerez soru çıkar YKS de. Onları bulup çözmeye çalış. Yeterli olup olmayacağı şansına kalmış. Bence yeterli olur.

Bu bölümü okumak istiyorum. Mesela TYT matematik ortalama net 9.5 diyor. Ben matematik yapamadığım, tasarıma ve bilgisayara ilgim olduğu için bu bilgisayar ile alakalı olan tek sözel bölüm olduğu için istiyorum. Atıyorum matematiği hiç cozmesem onun yerine fende bu neti yapsam? Ya da edebiyat netini biraz arttirsam biraz fen yapsam olur mu? Yoksa net olarak bu kadar matematik lazım mı?

Hocam bende matematik bilmeden bilgisayar bilgimle bilgisayar programcılığı okurum diyordum. Şuan 2 tane bütüm var 😛 Ufacıkta olsa matematik isteyen bölümler için bence en az 5 net yapabilecek bilgi lazım.

Hocam bende matematik bilmeden bilgisayar bilgimle bilgisayar programcılığı okurum diyordum. Şu an 2 tane bütüm var 😛 ufacıkta olsa matematik isteyen bölümler için bence en az 5 net yapabilecek bilgi lazım.

Hocam bilgisayar programcılığı nasıl bir bölüm? Ne öğretiliyor matematik nerede gerekli oluyor?

Hocam bilgisayar programcılığı nasıl bir bölüm? Ne öğretiliyor matematik nerede gerekli oluyor?
Temel kodlama öğreneceğiz. Henüz 1. sınıfım şuana kadar en temelden başladık ama 2. dönem dersleri öğretim açısından ilk döneme nazaran ciddileşti diyebilirim. Matematikte kodlama yaparken lazım olacak ileriki safalarda. İlk senemizde C, ikinci senemizde Python öğreteceklerini söyledi hocalarımız. 2 Yıllık bir bölüm.

Temel kodlama öğreneceğiz. Henüz 1. sınıfım şu ana kadar en temelden başladık ama 2. dönem dersleri öğretim açısından ilk döneme nazaran ciddileşti diyebilirim. Matematikte kodlama yaparken lazım olacak ileriki safalarda. İlk senemizde C, ikinci senemizde Python öğreteceklerini söyledi hocalarımız. 2 yıllık bir bölüm.

Hangi üniversite?

Güzelmiş. Merak ettiğim bir şey var. Bu bölümü okurken yoğun mu oluyorsunuz? Mesela dışarı çıkacak evde dinlenecek güzel vakitleriniz oluyor mu? Yoksa evde çalışmak gerekiyor mu?
Şöyle söyleyebilirim. Kendinizi ciddi manada geliştirmek istiyorsanız yoğun olursunuz. Eğer ki diliniz yok ise hiç yazılım bölümü okumayın derim, tüm terimler İngilzce çünkü. Onun dışında ilk dönem ben biraz ciddiye almadığımdan dolayı bayağı bir boş vaktim oluyordu. Üniversiteye haftada 4 gün gidiyorum. Ama bundan sonra yazılım öğrenmeye ve derslerime çalışmaya başlayacağımdan dolayı yine haftada en az 2 gün tatil günü yapabilirim.

Merhaba. TYT Matematikte 0 net yaparak da İstanbul Medeniyet Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü kazanabilirsiniz ama diğer derslerde (özellikle Sözel AYT derslerinde) daha iyi netler yapmanız gerekecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı