Görselde bulunan 3D tasarımdaki çıkıntılar nasıl temizlenir?

GT 145

Decapat
Arkadaşlar tasarım bilgim çok az. Sadece temel Blender ve Tinkercad kullanabiliyorum.
Tasarım fotoğrafı:

Ekran görüntüsü 2023-11-28 213945.png

Kırımızı ile işaretlediğim çıkıntıları delik cisimler koyarak silmeye çalışıyorum ama çok zor oluyor Blender ile veya Tinkercad ile silmenin kısa yolunu bilen birisi anlatabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar tasarım bilgim çok az. Sadece temel Blender ve Tinkercad kullanabiliyorum.
Tasarım fotoğrafı:

Eki Görüntüle 2034446

Kırımızı ile işaretlediğim çıkıntıları delik cisimler koyarak silmeye çalışıyorum ama çok zor oluyor Blender ile veya Tinkercad ile silmenin kısa yolunu bilen birisi anlatabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
Bu tasarım bilgisi değil teknikerlik/program bilgisi kapsamında; Tinkercad'de sert kesim parçalarla boolean olması gerek, Blender'da daha yumuşak parçalarla Boolean yapılabilir.

Ya da maskeyi baştan çizebilirsin.

Bu tasarım bilgisi değil teknikerlik/program bilgisi kapsamında; Tinkercad'de sert kesim parçalarla boolean olması gerek, Blender'da daha yumuşak parçalarla boolean yapılabilir.

Ya da maskeyi baştan çizebilirsin.

Hocam sıfırdan çizebilecek kadar ileri seviye bilmiyorum. Önerdiğiniz kurs videosu var mı bunları öğreten?

Hocam sıfırdan çizebilecek kadar ileri seviye bilmiyorum. Önerdiğiniz kurs videosu var mı bunları öğreten?
Blender için standart BlenderGuru'nun donut tutorial'i var ondan sonra topoloji yapman gerekir - ki bu da kısa sürede olmaz. Sen bir boolean ile dene, 3b çıktı aldıktan sonra zımparayla halledemeyeceğin bir durum değildir belki de.

Maskenin deforme edilmemiş hali varsa projenin içerisinde (yedek) o iç yüzeydeki faceleri seçip P ile ayrı bir obje yaparsanız ardından solidfy verip Boolean Cutter olarak kullanırsanız tertemiz bir sonuç elde edersiniz Steal Geometry deniyor buna.

Eğer yoksa o çıkıntı Faceleri seçip X le silip ardından oluşacak boşluğu F le doldurabilirsiniz (F2 addon açık olacak Prefs.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunları izleyin yardımcı olacaktır.

Tabi genel manada biraz modellemeyle haşır neşir olmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı